пятница, июня 06, 2014

«Морські» книги

   Сезон відпусток не за горами, і немає сумнівів у тому, що значна частина жителів нашої країни віддасть перевагу відпочинку на морському узбережжі.
   Щоб наблизитися до пляжного сезону хоча б у думках, пропонуємо  кращі книги, присвячені морській тематиці.

  Д. Дефо «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо». Цей  твір дав початок новому літературному жанру - робінзоніаді. Історія життя на безлюдному острові - розповідь про  мужність та  волю людини, її творчий пошук. Це гімн праці не тільки як джерелу життя, а й причині, що не дозволила Робінзону опуститися й здичавіти. І в цьому -  виховне значення книги.

   Ж. Верн «Двадцять тисяч льє під водою». Всупереч розхожій думці, в назві цього роману вказана не глибина, на яку занурилися герої, а шлях, що вони пройшли під водою. 20 000 льє - відстань, порівняна з двома довжинами земного екватора. Пригода, в рамках якої герої за сім місяців побували у всіх океанах, крім Північного Льодовитого, без сумніву, принесе читачам чимало приємних хвилин.

   Е. Хемінгуей «Старий і море». Книга, що читається за кілька годин, розповідає про дружбу, про перемогу над собою, про нескінченну віру в те, що мета буде досягнута. Кожен день старий кубинець Сантьяго знову і знову виходить у море, хоча  майже три місяці не може нічого зловити. Але одного разу йому попадається величезний 5-метровий марлин, з яким старому рибакові належить справитися голими руками. Чим же завершиться ця битва?

   Г. Г. Маркес «Розповідь людини, яка опинилася за бортом корабля». Роман присвячений восьми морякам, яких під час шторму змило за борт з військового корабля. Протягом десяти днів про них не було жодної інформації. Що вони пережили? Як змогли вижити? Ця історія стала геніальною притчею про долю і  мужність людей.

   Г. Мелвілл «Мобі Дік, або Білий Кит». Роман вважається найвеличнішим  американським романом XIX ст. У центрі твору - погоня за білим кітом. Захоплюючий сюжет, епічні морські картини, описи яскравих людських характерів у гармонійному поєднанні з  універсальними філософськими узагальненнями роблять цю книгу справжнім шедевром світової літератури.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий