воскресенье, июня 08, 2014

Кращі музеї відомих письменників

   Як краще зрозуміти творчість улюбленого письменника, сильніше перейнятися його творами? Звичайно ж, побувати в тих  місцях, де зростав і творив геній. Це можливість більше зрозуміти його творчість.
  Пропонуємо вам здійснити віртуальну подорож музеями знаменитих російських класиків.     Літературно-меморіальний музей А.П. Чехова у Меліхові (Підмосков'я). У музеї будь-який відвідувач зможе відчути себе героєм «Вишневого саду» або «Чайки», і не тільки тому, що музей зберіг унікальну атмосферу того часу. Театральні постанови, що регулярно ставляться в живих декораціях, дозволяють повністю зануритися у чеховські часи.
    У Меліхові Антон Павлович прожив сім років і написав більше сорока творів.

    Музей О.С. Пушкіна в селі Болдіне (Нижегородська область). Поет провів у цих місцях небагато часу, але саме тут були написані такі твори, як «Маленькі трагедії», «Повісті Бєлкіна», останні глави «Євгенія Онєгіна», «Пікова дама». Донині в Болдіному зберігся будинок, де жив Пушкін. Чи варто говорити, що краща пора  року тут - осінь?

   Музей-садиба Л.М. Толстого «Ясна Поляна» (Тульська область). Ясна Поляна - родовий маєток письменника. Музей був відкритий у 1921 р., він наскрізь пронизаний тією самою неповторною атмосферою великих творів класика. І це не дивно, адже в Поляні письменник не тільки народився, а й прожив майже все своє життя. Похований Лев Миколайович, до речі, теж тут.

   Музейний комплекс С.О. Єсеніна в селі Константинове (Рязанська область). Потрапивши до Константинового, розумієш, що так писати про природу міг тільки той, хто бачив  цю красу. У музеї зберігся родовий будинок Єсеніна і земська школа, де навчався поет. Особливо приємно приїжджати сюди навесні, коли цвітуть яблуневі сади.

   Музей-заповідник М.О. Шолохова в станиці Вешенській (Ростовська область). Головний об'єкт музею - садиба, де жила родина письменника. Кожна річ тут справжня, повністю збережена вся обстановка, у тому числі і в кабінеті, де була створена друга книга роману «Піднята цілина» і написане оповідання «Доля людини».

    Музей дитинства М.Ю. Лермонтова у Тарханах (Пензенська область). Цей музей-заповідник - місце паломництва всіх шанувальників творчості знаменитого поета. Тут Михайло Юрійович народився і провів дитячі роки, тут же, у фамільному некрополі, знаходиться його прах. Приїжджати в Тархани радимо в перші вихідні липня, коли традиційно проводиться всеросійське Лермонтовське свято.

    Будинок  М.В. Гоголя в Москві. Будівля за адресою Нікітський бульвар, будинок 7а, що в центрі Москви, - єдиний у Росії музей письменника. У ньому Микола Васильович провів чотири останні роки життя, тут він помер. Експозиція музею привертає незвичайним рішенням. У кожному з приміщень виділяється один предмет, що акцентує увагу відвідувачів на певні дії, моменті, творі. У передпокої - це «скриня мандрів», у вітальні - камін, у залі «Ревізора» - крісло, в Кімнаті пам'яті - посмертна маска Гоголя.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий