среда, сентября 17, 2014

Цікаві випадки з життя відомих письменників

    Про відомих письменників можна знайти величезну кількість інформації - як вони жили, як творили свої безсмертні твори. Читач зазвичай не замислюється про особливості характеру і спосіб життя письменника,  але деякі факти його біографії є  вельми цікавими і навіть викликають посмішку.
    Пропонуємо  цікаві випадки з життя знаменитих літераторів.


   Одного разу у Франсуа Рабле не було грошей, щоб дістатися з Ліона до Парижа. Тоді він приготував три пакетика з надписом «Яд для короля», «Яд для королеви» і «Яд для дофіна», і залишив їх в готельному номері на видному місці. Дізнавшись про це, господар готелю тут же доповів властям. Рабле схопили і з конвоєм доставили в Париж прямо до короля Франциска I, щоб той вирішив долю письменника. Виявилося, що в пакетах був цукор, його Рабле тут же і випив зі склянкою води, а потім розповів королю, яким чином він вирішив свою проблему.

    Коли Федір Михайлович Достоєвський був засланий до Омська у фортецю, дружина декабриста Фонвізіна подарувала йому Євангеліє. У перші два роки, що письменник провів в Омську, йому не давали ані книг, ані можливості писати, і ув'язнений весь цей час читав Євангеліє. У письменника навіть не було олівця, і він нігтем робив помітки на полях - всього близько 1700. З цією книгою Достоєвський не розлучався до кінця життя.

    Олександр Дюма якось обідав у відомого лікаря, і той попросив письменника написати що-небудь в його книгу відгуків. Дюма написав: «З того часу, як доктор лікує цілі родини, потрібно закрити лікарню». Лікар вигукнув: «Ви мені лестите!». Тоді Дюма дописав: «І побудувати два кладовища...».

    Одного разу Марк Твен отримав пачку рукописів  з поганими віршами під заголовком «Чому я живий?». Повертаючи рукопис невідомому стихотворцу,  Твен написав йому: «Тому, що послали вірші поштою, а не прийшли в редакцію особисто».

   Якось Бернард Шоу зайшов до ресторану, де грала занадто гучна музика. Покликавши до себе метрдотеля, він спитав: «Ваші музиканти грають все, що попросиш?» - «Ну, зрозуміло, сер!» - «Тоді передайте їм ось ці гроші і попросіть, щоб вони півгодини пограли в покер».


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий