понедельник, сентября 29, 2014

Кращі книги про книги

   30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек.  Сподіваємося, що це свято не лише для бібліотечних працівників, але й для усіх читачів, всіх тих, хто любить читати і йде з книгою по життю. Ми вітаємо вас з цим чудовим днем і бажаємо, щоб до вас у руки потрапляло більше захоплюючих і корисних книг!
   Нерідко буває, що в одній книзі розповідається про іншу, і автор проводить паралелі між своїм творінням і твором іншого письменника. На честь нашого професійного свята ми представляємо книги, в яких інші книги є чи не повноцінними персонажами.  


    Д. Си-цзе «Бальзак і кравчиня-китаяночка». Дебютний роман китайського письменника про двох друзів, яких в роки культурної революції відправили, як і багатьох інших, в передгір'я Тібету, щоб бідніше селянство зробило вплив на їхне виховання. І навіть у цій глушині друзі відшукали справжній скарб - книги Бальзака, Стендаля, Гюго, Флобера, Дюма, Руссо, Гоголя, Толстого, Діккенса, Достоєвського, Кіплінга, що перевернули їхнє життя.
 Книга побудована на автобіографічному матеріалі і перекладена багатьма мовами народів світу.  

    Р. Бредбері «451 градус за Фаренгейтом». Це не просто книга про книги, що розповідає про майбутнє без друкованого слова. Це антиутопія, де показана безпросвітна картина розвитку постіндустріального суспільства споживання, світ, в якому пожежники розпалюють вогнища з книг, а інтерактивне телебачення є основним інструментом загального обдурення. «Війна і мир» Л. Толстого і безліч інших фундаментальних романів роблять значний вплив на героїв повісті.  

    К. Д. Фаулер «Книжковий клуб Джейн Остін». Практично всі книги Джейн Остін обговорюються в цьому романі. Протягом шести місяців п'ять жінок і один чоловік регулярно збираються, щоб поговорити про чергову книгу. Поки книжковий клуб існує, зав'язуються романи, випробовуються на міцність шлюби, а не занадто щасливі пари розуміють, що створені один для одного, тому закохуються наново. Автор доводить, що романи Джейн Остін й у XXI столітті дуже актуальні.  

   Д. Сеттерфілд «Тринадцята казка».  Головна героїня Маргарет працює в книжковій крамниці  свого батька. Дівчина не відчуває особливого інтересу до сучасних авторів, віддаючи перевагу класиці - романам Коллінза, Діккенса, сестер Бронте, особливо виділяючи «Джейн Ейр». Але одного разу відома письменниця і таємнича відлюдниця Віда Вінтер пропонує Маргарет іншу роботу - стати її біографом. Поселившись в її особняку, дівчина стане залученою до готичної історії, що приховує таємницю.  

   М. Кундера  «Нестерпна легкість буття». Персонаж роману, звичайний чеський лікар, читає запоєм. «Анну Кареніну» Л. Толстого автор показує через переживання героя, переосмислює запропоновані авторами ситуації. Він цурається політики, проте є людиною, яка захоплюється жінками.
  Роман не є авторською сповіддю, але є дослідженням людського життя, що опинилося в пастці нашого світу.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий