понедельник, сентября 22, 2014

Письменники, які прославилися після смерті

   Історія світової літератури знає не один випадок пізнього визнання та посмертної слави письменників, яких за життя мало хто цінував. Багато з них здобули світове визнання тільки після смерті.
     Пропонуємо вам згадати імена цих видатних класиків світової літератури.


   Едгар Аллан  По. Життя одного з родоначальників детективного   жанру сповнене домислів і таємниць. Але одне відомо точно - він помер у віці сорока років так і не дочекавшись визнання.
   Скромні гонорари, що письменник отримував за свою творчість - критичні статті в газетах і   оповідання, що майже не публікувалися, - заставляли вести напівголодне існування. У видавництвах до нього ставилися презирливо, адже його стиль  був не схожий на інші.
   Після швидкої та загадкової смерті По його заклятий ворог, Руфус Грісуолд, видав спогади, де письменник постав в образі божевільного. Негативний відгук лише підштовхнув читачів купити книги Едгара По, щоб самим переконатися в його дивакуватості.
   Сьогодні ім'я представника американського романтизму, автора «похмурих» оповідань Едгара Аллана По відомо всім. У 2012 р. на екрани вийшов містичний детектив «Ворон», заснований на біографії письменника (реж. Джеймс Мактіг).

   Франц Кафка. Найближчим  до нас класиком, якого слава наздогнала вже за гробовою дошкою, є Франц Кафка. Його книги, якими сьогодні зачитуються мільйони, свого часу сприймалися як щось малозрозуміле. Правда, тут мав значення і характер письменника, який був людиною відлюдкуватою, відрізнявся психічної неврівноваженістю і мав багато важких захворювань. Свій багатий внутрішній світ Кафка переносив на папір, але рідко рукопис потрапляв далі письмового стола.
   Письменник прожив всього сорок років і заповів другу спалити після смерті всі  свої твори. Однак той  цього не зробив, а доклав чималих зусиль до того, щоб рукописи опублікувати. Твори Кафки стали сенсацією. І сьогодні він - один з найпопулярніших письменників у світі. Відомо, що кохана Кафки, у якій зберігалося багато його рукописів, послухалася вмираючого і знищила все, що у неї було.

  Стендаль. Письменник, який сьогодні вважається класиком французької літератури, за життя прославився як салонний дотепник та інтелектуал. А ось його письменницька діяльність успіху не мала. Ситуацію не змінив і схвальний відгук Бальзака, який чи не єдиний розпізнав у ньому істинного художника слова. Але те, що було видно геніальному Бальзаку, пройшло повз уваги інших сучасників.
  У період, коли в світ вийшов роман «Червоне і чорне», Стендаль мав серйозні фінансові труднощі і занурився в депресію. Він малював пістолети на полях своїх рукописів і писав численні заповіти. Помер Стендаль на вулиці - від апоплексичного удару.

   Стіг Ларссон. Не отримав визнання за життя і шведський письменник, який прославився після смерті як автор незакінченого циклу «Міленіум».
Все життя він займався журналістською працею в стокгольмській газеті. Під кінець життя уклав контракт на видання десяти томів своїх вже написаних і майбутніх романів, але встиг видати лише три. Він помер у віці 50 років, так і не побачивши свої романи надрукованими. Ларссон помер  від серцевого нападу після пішого підйому на 50-й поверх.
  Через кілька років після смерті письменника його книга «Дівчина з татуюванням дракона» та її продовження отримали світову популярність. Ларссона проголосили  автором, якого найбільше всього читають  в Європі за підсумками 2009 року, а на основі його книг в Голлівуді було знято кілька крупнобюджетних фільмів.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий