среда, марта 11, 2015

Юрію Андруховичу - 55

    13 березня 2015 р. виповнюється 55 років від дня народження Юрія Ігоровича Андруховича – українського поета, прозаїка, перекладача, есеїста, постать якого останні роки привертає особливу увагу не тільки в Україні, але й в Європі. Письменник входить до п’ятірки найпопулярніших українських авторів, з його ім’ям пов’язані перші факти зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Жоден, хто читає Андруховича, не залишається байдужим, бо в своїх творах письменник відвертий, щирий, складний і тому цікавий.
    Пропонуємо найвагоміші прозові твори письменника.


  «Рекреації».  Перший роман письменника зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У  ньому переплетено гумор, містичність, певний еротизм, елементи національного пробудження, внутрішні монологи героїв, суперечки та роздуми. І це все – на тлі неймовірного карнавалу у вигаданому карпатському містечку Чортопіль.  Саме сюди, за сюжетом роману, що жанрово більше схожий на повість, вирушають четверо друзів-поетів читати свої вірші.

  «Перверзія». У  книзі розповідається про короткий і трагічний роман  поета і перекладачки, які зустрілися на симпозіумі  у Венеції. Гротеск, іронія, містика й еротика, а також перманентні забави з мовою на тлі авантюрно-детективної історії  стали тією живою сумішшю, що спричинила читацький успіх перших видань роману.

  «Лексикон інтимних міст». Цей найбільший за обсягом твір критики назвали  «автобіографічним атласом внутрішнього світу письменника». Невтомний мандрівник Україною, Європою та Америкою, автор розповідає  111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні – у широкому значенні цього слова – пригоди. Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти – від есе й оповідань до віршів у прозі – разом становлять автобіографічний атлас світу письменника.

  «Таємниця». У книзі  автор зриває завісу з усіх таємниць, більш ніж відверто розповідаючи про своє життя, починаючи з раннього дитинства і закінчуючи сьогоднішнім днем. Текст написаний у вигляді  серії  інтерв’ю  якомусь журналісту, який незабаром гине при загадкових обставинах. Це монодрама, спроба згадати, що відбулося з людиною за сім днів.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий