вторник, марта 17, 2015

«Сонні» книги

   Близько третини всього свого життя ми проводимо в царстві сновидінь, а це, як мінімум, два десятки років. Не так вже й мало, правда? За пропозицією Всесвітнього фонду психічного здоров'я щорічно у другу п'ятницю першого весняного місяця (у 2015 р. це 13 число) відзначається Всесвітній день сну, що нагадує всім нам про те, що здоровий сон  є важливим і корисним.
   Пропонуємо вам приємних  книжкових «сновидінь».


  Ф.М. Достоєвський «Дядечків сон». Комічна повість видатного російського класика розповідає  про те, як одна турботлива мати намагалася вигідно видати заміж свою дочку за старого князя, і як наречений був цьому дуже радий. Книга нещадно зриває маски з салонного лицемірства, вульгарності та деспотизму, де прикриваються гарними словами.

  П. Кальдерон «Життя - це сон». Ця одна з найвідоміших п'єс іспанського драматурга, в основі сюжету якої - конфлікт між долею і роком, природою і людиною, владою і особистістю. Автор різко протиставляє земне життя з його радощами і печалями життю ідеальному, стверджуючи тезу, що «самий великий злочин людини полягає в тому, що вона народилася на світ божий».

  В. Шекспір ​​«Сон в літню ніч». Знаменита комедія розповідає про мінливість любові. Герої п'єси, які перебувають у зачарованому літньому лісі, стають іграшками фортуни і здійснюють незвичайні, химерні та екстравагантні вчинки. Магія чарівної квітки, сік якої вселяє людині безоглядну любов до першого зустрічного, стає причиною дивних перетворень і  низки трагікомічних непорозумінь.

  Н. Подільський «Сон Розуму». Шість повістей, що входять до цієї збірки, написані у формі гостросюжетного фантастичного детектива і об'єднані одним головним героєм - адвокатом Самойловим. На відміну від більшості своїх колег, він охоче береться за «безнадійні» справи і тому закономірно стикається з монстрами злочинного світу та неординарними, часом одіозними, злочинами.

  О. Мариніна «Вкрадений сон». Ця книга - чергове розслідування злочинів майором Анастасією Каменською. Повернувшись з відпустки, їй доручають справу про вбивство Віки Єрьоміної, яка за півроку до цього стала бачити дуже дивні сни. Почавши розслідування, Каменська  розуміє, що хтось сильно не хоче, щоб вона довела цю справу до кінця, і всіляко перешкоджає цьому.

  С. Кінг «Доктор Сон». Книга є продовженням  роману «Сяйво».  Автор розповідає про те, як склалася подальша доля всіх  учасників тих далеких трагічних подій. Головний герой живе в передмісті Нью-Йорка і працює ординатором у місцевому хоспісі. Насправді він займається тим, що допомагає безнадійно хворим людям благополучно перейти на «іншу сторону», використовуючи для цього свої містичні здібності.

  А. Леонтьєв «Подорож у сни». Головна героїня популярного автора авантюрних романів прокинулася в лікарняній палаті, не пам'ятаючи абсолютно нічого, навіть власного імені. Доктор розповів, що у неї є чоловік і донька, але після аварії вона страждає амнезією. У неї не було жодних підстав сумніватися в його словах, але тоді чому зустріч з родиною і повернення додому викликають у неї відчуття блискуче поставленої вистави?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий