четверг, августа 25, 2016

Незвичайний книжковий магазин в Швейцарії

   Для багатьох людей покупка книг є цілим ритуалом. Особливо сьогодні, коли більшість видань можна скачати з Інтернету, не встаючи з дивана. Але, як би далеко не зробили крок технології, люди продовжують ходити у книжкові магазини, щоб вдихати запах друкарської фарби та насолоджуватися шелестінням сторінок. Тому сьогодні дизайнери по всьому світу працюють над концепцією книгарні нового покоління. Одна з таких книгарень знаходиться на території освітнього центру Федеральної політехнічної школи в Лозанні (Швейцарія).

   Цей магазин порівнюють з ландшафтом фантазійної планети, обрисами космічного корабля або сюрреалістичними картинами Сальвадора Далі. Один із архітекторів книгарні називає її форми природними і зручними. «Люди не переміщаються, подібно поїздам, по прямій лінії, вони вважають за краще органічний рух по зігнутим траєкторіям», - говорить він.
   Магазин складається з окремих округлих форм, зібраних в єдиному прозорому «коконі», що вабить комфортом і можливістю усамітнитися. Усе спрямовано на безперешкодне спілкування між відвідувачами. Вони можуть обговорювати книги, що їх цікавлять, прямо біля полиць, поділених на закруглені сектори. Також вподобану книгу можна погортати на диванчику, що схожий на затишну півсферу. Такий пристрій робить магазин близьким по духу науковій бібліотеці, а не комерційному закладу.

   Незвичайна архітектура книгарні як би розчиняється в дивовижних формах, виводячи на перший план головних героїв - безліч книг, розставлених стрункими рядами на круглих полицях.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий