вторник, августа 23, 2016

Pop-up бібліотеки

   В епоху Інтернету бібліотекам складно досягти тієї популярності, що була раніше. Зараз, щоб зацікавити людей книжкою, треба дуже постаратися. Тому вони й вигадують нові формати взаємодії з книгою, що надихають на читання. Змінюються і самі бібліотеки - трансформуються, стають мобільнішими і доступнішими. Так народився новий формат - pop-up бібліотеки.

   Pop-up бібліотеки безкоштовно відкриті для всіх 24 години на добу. Ці невеликі бібліотеки, як правило, розташовані в громадських місцях, щоб будь-який перехожий   міг побачити книжкові полиці і взяти книгу.

   Головний принцип рop-up - доступність. Наприклад, ініціатори бібліотеки Левінські, розташованої в міському парку Тель-Авіва (Ізраїль) біля автобусного терміналу, орієнтувалися в основному на нелегальних іммігрантів, які не можуть офіційно зареєструватися в звичайній бібліотеці.

   Ще один приклад - pop-up бібліотека в підземному переході на центральному вокзалі Лунда (Швеція). Це  невеличка ділянка переходу, задекорована під бібліотеку, де розташовані  стелажі з книгами та  крісла зі столом. Тепер подорож на поїзді з книгою в руках стає набагато приємнішою і цікавішою.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий