среда, августа 31, 2016

Найунікальніші університетські бібліотеки світу

  Закінчується літо і починається  навчальний рік. І якщо школярі часом ігнорують відвідування бібліотек, то студентам без них ніяк не обійтися. Істотну допомогу в освоєнні навчального процесу їм надають університетські бібліотеки.
   Пропонуємо вам познайомитися з найунікальнішими  з них.


   Найзнаменитіша. Цей титул належить бібліотеці Оксфордського університету (Велика Британія). Вона носить ім'я відомого збирача старовинних манускриптів  - сера Томаса Бодлі. З 1610 р. бібліотека отримує обов'язкововий примірник всіх видань, що випускаються у державі. А щоб безцінні фоліанти не вкрали, їх приковували ланцюгами до стіни. Бібліотека увійшла в історію й тим, що тут знімалися кадри для фільмів про Гаррі Поттера.


  Найдавніша університетська бібліотека світу знаходиться в університеті Аль-Карауїн в місті Фес (Марокко). Вона була заснована у 859 р. В її фондах зберігаються рукописи, вік яких перевалив за 1000 років.

  Найперша в Європі  університетська бібліотека  з'явилася  у XI ст. в Болонському університеті (Італія). Почин підхопили університети Парижа, Оксфорда, Кембриджа, Праги... До початку XVI ст. у Старому Світі налічувалося вже більше 60 університетських бібліотек.

    Найбільше у світі університетське книгосховище належить бібліотеці Іллінойського університету в Урбані-Шампейн (штат Іллінойс, США) - 24,4 млн найменувань. На другому місці  Гарвард (Кембридж, штат Массачусетс, США) - із зібранням 16,6 млн. На третьому - бібліотека Єльського університету (Нью-Хейвен, штат Коннектикут, США): 15 млн книг.


  Найоригінальніша архітектурна споруда належить бібліотеці Гейзеля при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго (США). Вона побудована у вигляді дерева зі скла і бетону. Це «древо знань» було зведено у 70-ті роки ХХ ст. Фасад будівлі вінчає кольорова інсталяція: «Читай, пиши, думай, мрій».

  Інший претендент на дизайнерський престол - нова філологічна бібліотека Вільного університету Берліна (Німеччина). Німці називають її «футуристичною бувальщиною» і «бібліотечною черепашкою».
  Лідером в оригінальному оформленні інтер'єра можна назвати бібліотеку Університету Гумбольдта (Берлін, Німеччина), вона ж вважається однією з найсучасніших і технічно оснащених.

  Найкрасивіша. На це звання претендує відразу кілька університетських бібліотек: Коїмбри (Португалія), Саламанки (Іспанія), Вальядоліда (Іспанія), Трініті-коледжу в Дубліні (Ірландія).  Читальні зали цих скарбниць людської мудрості більше нагадують зали музеїв. Тут неможливо відірвати погляд не тільки від унікальних книжкових сторінок, але і від розкоші інтер'єрів.


  Підземна. Бібліотека Делфтського технічного університету (Нідерланди) захована під пагорбом. Вона ідеально вписана у ландшафт, так що її не відразу і розпізнаєш. На даху цієї «бібліотеки-землянки» зеленіє трава. І читачі вважають за краще розташуватися саме тут, на галявині, де заодно можна і позасмагати. Підземні читальні зали, обладнані за останнім словом техніки, нагадують бункер бомбосховища.

  Екологічна. Нещодавно побудована університетська бібліотека Дуйсбурга-Ессена (Німеччина) отримала назву «Бібліосфера». Це книгосховище у формі усіченої кулі створено за останнім словом екоархітектури. Будівля - апофеоз «зелених» технологій: вентилюється за рахунок природного повітрообміну, освітлення читальних залів - природне, батареї - сонячні і всюди енергозбереження.


  Найоцифрованіша. Бібліотека Кембриджського університету (Велика Британія) - перша з усіх бібліотек світу, що має намір повністю оцифрувати усі свої книги, а їх в її фондах - понад 7 млн. Серед раритетів книжкової колекції бібліотеки - Біблія Гуттенберга, твори Ньютона і Дарвіна.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий