вторник, декабря 13, 2016

Гюстав Флобер – творець сучасного роману

         
          12 грудня виповнюється 195 років від дня народження відомого французького письменника Гюстава Флобера.

Він був уродженцем м. Руана, його батько був відомим лікарем, мати представницею старовинного норманського роду. Протягом 1823-1840 рр. Гюстав був учнем міського Королівського коледжу. Успіхами в навчанні він не відзначався, проте вже в ті роки проявилася його величезна любов до літератури і потяг до історії.
У 1840 р. Флобер стає студентом юридичного факультету паризької Сорбонни. У 1743 р. у нього діагностують захворювання нервової системи, що нагадує епілепсію і вимагає зниження рухової активності. Недуга змусила його в 1844 р припинити навчання в університеті. Коли в 1846 р. помер його батько, Гюстав переїхав до маєтка Круассе до матері, і вся його подальша біографія була пов’язана з цим місцем.
Батьківський спадок дозволяв їм з матір’ю не думати про хліб насущний, Флобер міг повністю віддатися літературній праці. Перші його повісті «Мемуари божевільного» (1838), «Ноябрь» (1842) були складені в дусі французького романтизму.
За все своє творче життя Флобер випустив п'ять книг.
Його перший роман «Пані Боварі» був опублікований в 1857 р. Героїня роману - пересічна міщанка з невеликого містечка неподалік від Руана, в пошуках пригод і «високої» любові витрачає гроші свого чоловіка і врешті-решт кінчає життя самогубством - труїться миш'яком. Довге і болісне вмирання. І це все старанно описав Г.Флобер. Та й взагалі твір письменника викликав неабиякий фурор своїм реалізмом.
Друга книга вийшла через п'ять років. Це був історичний роман «Саламбо», де втілилися враження письменника про поїздку до Туніса. Цей роман був і залишається вельми захоплюючим. 
Третій роман - «Виховання почуттів» - вийшов у 1859 р. Це розповідь про молоду людину, яка живе в лихоліття французької революції. В цій історії є сексуальна родзинка любов молодої людини і дорослої жінки, років на п'ятнадцять його старше.
Вінцем творчої біографії Флобера стали опубліковані в 1877 р. «Три повісті» і недописаним залишився роман «Бувар і Пекюше».
Останній десяток років видатного письменника виявився нещасливим: хвороба позбавила його сил і оптимізму, маєток було окуповано під час франко-пруської війни, померла його мати. Нарешті, він відчув матеріальні труднощі, тому що більшу частину майна пожертвував менш забезпеченим родичам, а видання книг не приносило великих грошей: критики не шанували його твори. Організм письменника був сильно виснажений, і він помер 8 травня 1880 р. від інсульту.
Творчість Флобера справила значний вплив не тільки на національну, але і світову літературу. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий