четверг, января 12, 2017

Читання - найкрасивіша новорічна традиція

Чарівні новорічні та різдвяні ритуали наповнюють нас теплом і зближують із рідними людьми, а головне - створюють відчуття свята. А чому б не почати свою власну чудову традицію в новому році? Наприклад, таку, що існує в Ісландії.
Там у різдвяну ніч у сім'ях прийнято дарувати один одному книгу і коробку шоколадних цукерок. Діти і дорослі переодягаються в нові яскраві піжами, лягають у ліжко, застелене свіжою білизною, і далеко за північ гортають книжки, ласуючи шоколадом.

Захоплення книгами в Ісландії неймовірне - у світ виходить більше книг, ніж у будь-якій іншій країні, і більшість новинок публікується саме в різдвяний сезон. Для книжкової купівельної «лихоманки» навіть є спеціальне слово – «Jólabókaflóð», або «різдвяна книжкова повінь». Кожен ісландець отримує в подарунок як мінімум одну книгу.
Спеціально до новорічних свят випускається гарний книжковий каталог, щоб зручніше було вибрати подарунок родичам і друзям. Замість реклами телевізорів, телефонів і ювелірних прикрас по телебаченню крутять ролики-тизери нових книг, запрошують на інтерв'ю найцікавіших авторів сезону, обговорюють найбільш вдалі книжкові обкладинки.
Традиція дарувати книги, швидше за все, пов'язана з кліматом - зима в Ісландії довга, холодна і темна, і щоб скоротати час, жителі сіл здавна збиралися біля багаття і розповідали один одному історії. У ісландців є приказка «ad ganga med bok I maganum» («кожен носить в собі книгу», що означає - кожному є що розповісти або про що написати книгу).

Не дивно, що сучасні ісландці - найбільш читаюча нація у світі. Більше 50% жителів країни за рік прочитують 8 книг, кожен десятий ісландець - письменник.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий