среда, января 18, 2017

Алан Александер Мілн і всі, всі, всі…

    18 січня виповнюється 135 років від народження Алана Александера Мілна, англійського дитячого письменника, який подарував світові милого ведмежатка Вінні-Пуха.
Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про письменника, його оточення та літературних героїв.

Мілн навчався в маленькій приватній школі, що належала його батькові, а одним з його улюблених вчителів був Герберт Уеллс.
Працюючи в журналі «Punch», Мілн одружився на Дороті де Селінкур. Обидві книги про ведмежа присвячені їй. Хрещений Дороті, редактор журналу Оуен Сімен, як вважають багато дослідників, став психологічним прототипом ослика Іа.
Майже всі герої книги, за винятком Сови і Кролика, - це іграшки сина Мілна Крістофера Робіна. П’ятачка дитині подарували сусіди, Іа без хвоста - подарунок батьків, Кенгуру і Тигра були куплені пізніше, спеціально для обігравання сюжетів вечірніх казок синові. В даний час іграшки зберігаються в Британському музеї іграшкових ведмедів. Правда, в 1996 р. прототип головного героя був проданий з аукціону невідомому покупцеві за 4600 фунтів стерлінгів.

Першим імям ведмедика-прототипа Вінні-Пуха було Едуард. Так традиційно англійці називають плюшевих ведмедиків (зменшувальне - Тедді).
Перша книга про Вінні-Пуха вийшла в світ 14 жовтня 1926 р. У 2009 р. у Великобританії було опубліковане продовження історій про Вінні-Пуха -  «Повернення в зачарований ліс» Девіда Бенедіктуса, який прагнув наслідувати стилістику і композиції прози Мілна.
Мілн ніколи не читав книг про Вінні-Пуха Крістоферу Робіну. Він вважав за краще виховувати сина на творах свого улюбленого письменника Пелема Вудхауза. Крістофер уперше прочитав вірші і розповіді про ведмедика тільки через 60 років після їхньої появи.
Крім книг про Вінні-Пуха Алан Александер Мілн є автором численних віршів, оповідань і семи романів.
«Двоє» - роман, що критики ставили і продовжують ставити поряд з перлинами англійської гумористичної літератури. Весела історія немолодого сільського поміщика, безнадійного графомана, який волею випадку опинився наймоднішим лондонським літератором і, закрутивши у вирі світського і богемного столичного життя, перетворюється під пером Мілна на дотепну «комедію помилок», в якій кожний наступний сюжетний поворот виглядає ще химерніше, ніж попередній...


«Дуже недовга сенсація» - цікавий досвід Мілна в жанрі іронічного детективу, неймовірно смішний роман про небезпечні і кумедні пригоди англійської дівчини епохи «золотих двадцятих», яка випадково потрапила в історію з таємничою загибеллю ексцентричної тітоньки.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий