четверг, апреля 27, 2017

Маленькі книги Бронте

Шарлотта і Патрік Бренуелл Бронте в дитинстві виготовляли крихітні книги. Наповнені історіями, малюнками, піснями - ці тендітні книги були складені в 1829-1830 рр., а це значить, що зараз їм близько 188 років.

Книги виготовили з листків використаного паперу, а потім зшили. Їх розмір становить близько 2,5х5 сантиметрів. Чорнила, що, як правило, розмиваються, витримали випробування часом і досі розбірливі.

Шарлотта, яка пізніше стала автором «Джейн Ейр», написала шість книг, а Бренуелл - майбутній художник і поет - створив три. Книги Шарлотти виготовлені більш твердою рукою, вона акуратно зшивала їх за допомогою нитки для вишивання. Вироби Бренуелла зроблені трохи інакше, нібито «на швидку руку», про що говорить трохи неохайне шиття товстою лляною ниткою.Незважаючи на дбайливе зберігання, книги руйнувалися і, щоб їх відновити, потрібні були хірургічні інструменти. Деякі волокна були такими тонкими, як волосся людини. Щоб фрагменти не розлетілися, фахівець Гарвардського центру Вейсмана, Прісцилла Андерсон, яка відновлювала томи, буквально затримувала дихання.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий