четверг, апреля 13, 2017

«Лестерський кодекс»: найдорожча книга сучасності

Автором найдорожчої на сьогоднішній день книги у світі став відомий діяч минулого – учений, художник, архітектор і скульптор, легендарний Леонардо Да Вінчі. За часів проживання в Мілані на початку XVI ст. ним була написана робота під назвою «Трактат про воду, землю і небесні справи». У ці роки він посилено спостерігав, експериментував, записував свої спостереження і думки про те, як і чому все відбувається у світі. Підкріплював це все своїми розрахунками і власними кресленнями.

У кінці роботи вийшов трактат обсягом 18 аркушів, що має списані обидві сторони особливим, створеним самим Леонардо, способом написання – «дзеркальним» листом. Суть такого виду написання полягає в тому, що прочитати його можна тільки за допомогою дзеркала. Пізніше це все було поміщено в книгу, що має 72 сторінки.


Записи присвячені різним явищам природи, про які розмірковував Леонардо: чому світиться Місяць, як і чому тече вода в річках, звідки беруться скам’янілості, з чого складаються мінерали... Книга також містить велику кількість математичних розрахунків, діаграм і малюнків. «Лестерським» кодекс був названий на честь графа Лестера, який купив манускрипт в 1717 р.


Власником «Лестерського кодексу» в даний час є Білл Гейтс, який придбав книгу за 24 мільйони доларів. За його ініціативи кодекс виставляється в різних музеях світу, а з 2003 р. демонструється в Музеї Мистецтв Сіетла.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий