четверг, апреля 13, 2017

Книги про сильних людей

Книги про сильних людей завжди надихають, особливо, коли погано і хочеться опустити руки. Можливо чийсь сильний дух, книжкового або реального героя, надасть вам сил.

Дж. Даунхем «Поки я жива». Для шістнадцятирічної дівчини девіз «Потрібно зараз, поки я жива, все встигнути!» - занадто серйозний і мудрий. Але, тим не менше, героїня не тільки складає список бажаних справ, а й береться за їхнє втілення в життя. Роман показує нам головне: жити тут і зараз, не відкладати на потім, оскільки «потім» може не настати ніколи, бути рішучим і не боятися діяти.
Е. М. Ремарк «Життя в борг». Незважаючи на те, що події роману відбуваються після війни, в цьому творі відсутня політична складова. Головні герої - автогонщик Клерфе і його кохана жінка Ліліан, яка смертельно хвора на туберкульоз, тому кожен новий день для неї - це подарована їй вічність. Пара одружується. Це психологічний роман, де точкою опори, як і в інших творах Ремарка, є тільки вічні почуття: любов, дружба, взаємопідтримка.
Р. Гальєго «Біле на чорному». Автор народився у 1968 р. в кремлівській московській лікарні. При народженні йому поставили діагноз «ДЦП», його розлучили з матір'ю і відправили в дитбудинок. Автор сповна сьорбнув «комуністичного життя», про що і розповів в автобіографічному романі. Власне, це розповідь про життя дітей-інвалідів в дитбудинках.
М. Аксельссон «Квітнева відьма». Цей роман-притча перекладений на багато мов світу й удостоєний спеціальної шведської літературної премії Августа. Головні героїні - чотири жінки: доктор Христина, фізик Маргарет, алкоголічка Біргитта та «квітнева відьма» Дезіре. Їхні долі несподівано переплелися, і вони стали один для одного буквально сестрами. Дезіре - паралізована і німа від народження, але особлива: вона вміє осягати таємниці Всесвіту, літати крізь простір і час, проникаючи тим самим у долі своїх «сестер».

Р. Пауш «Остання лекція». Автор книги - вчений, доктор філософії  Р. Пауш написав свою книгу, коли йому поставили діагноз «рак підшлункової залози». Йому залишалося жити всього 2 роки. За кілька місяців до смерті він виступив зі своєю останньою лекцією «Справжнє досягнення мрії вашого дитинства». Ця книга - послання близьким і друзям про те, що потрібно цінувати кожну мить, жити зараз, не думати, що у кожного попереду маса часу. Видання моментально стало бестселером, вплинувши на свідомість мас.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий