среда, мая 30, 2018

Переможці Пулітцерівської премії 2018 року


Журі престижної нагороди у сфері культури – Пулітцерівської премії – назвало лауреатів 2018 р. у кількох номінаціях. Премія вручається щорічно за досягнення у галузі журналістики, літератури, музики і театру. Пропонуємо вашій увазі переможців літературних номінацій.

Кращою художньою книжкою року обрана робота Ендрю Сіана Ґріра під назвою «Менше». Журі назвало це видання «щедрою книжкою, мюзиклом у прозі», й відзначило, що тут розкрито дуже важливі теми – «дорослішання й сутність любові».

У номінації «Історія» перемогу здобула праця Джека Емерсона Девіса «Затока: виникнення Американського моря». Журі зазначило, що це важлива екологічна історія Мексиканської затоки, що привертає чималу увагу до 10-го найбільшого водного середовища Землі, однієї з найбільш різноманітних і продуктивних морських екосистем планети.
Першою серед біографічних книжок став життєпис американської письменниці Лаури Інґальс Вайлдер «Прерійські пожежі», написаний Керолайн Фрейзер. Цю книжку відзначили як «глибоко досліджений і елегантно описаний портрет Лаури Інґальс Вайлдер». Зокрема видання показує, як Вайлдер перетворила бідність, невдачі та постійну боротьбу за виживання, що супроводжували її родину, у самостійність, сімейну любов і наполегливість.
«Напівтемрява» Френка Бідарта була названа кращою поетичною збіркою. До неї увійшли вірші 1965-2016 рр. Збірка «поєднує довгі драматичні вірші з короткою еліптичною лірикою, що опирається на класичну міфологію».
Серед літературного напрямку «нон-фікшн» першу сходинку посіла книжка Джеймса Формана-молодшого «Замикаючись: злочин і покарання у Чорній Америці». Журі визначило цю працю як «огляд історичних коренів сучасного кримінального правосуддя в США, що базується на величезному досвіді та глибокому знанні правової системи, а також її часто руйнівних наслідків для громад різних рас».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий