понедельник, мая 21, 2018

Скільки читають українці?


Компанія маркетингових і соціологічних досліджень «Research & Branding Group» провела опитування серед українців щодо їхньої читацької активності.

Протягом жовтня-листопада 2017 р. дослідники опитали 1802 респонденти віком від 18 років. Результати показали, що 43% опитаних за останній рік прочитали хоча б одну книгу, проте 51% українців не взяли до рук жодного видання. 6% опитаних не змогли відповісти на питання, чи читали вони книги протягом попередніх 12 місяців.
Число книг у тих українців, хто регулярно читає, коливається від одного до кількох десятків: 75% прочитали менше 10 книг, 50% менше 4, 25% менше 2. Середній показник прочитаних за рік книг становить 7 видань (6,9 чоловіки, 7,5 жінки).
Аналіз відповідей респондентів свідчить, що бажання читати пов’язане з такими демографічними факторами, як стать, освіта, тип населеного пункту та регіон проживання. Зокрема, частіше читають жінки, аніж чоловіки 48%  і 38% відповідно. При цьому більшу зацікавленість літературою проявляють люди з вищою освітою (їх число становить 57%), аніж люди із середньою спеціальною (40%), середньою (31%) чи неповною середньою (39%). Також більше читають ті опитані, які проживають в обласних центрах (53%) чи великих містах (41%) відносно жителів селищ та смт (37%).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий