среда, мая 30, 2018

5 захопливих романів цієї весни


Весною завжди хочеться легких, цікавих та захоплюючих романів. Пропонуємо вашій увазі добірку пяти весняних новинок від Видавництва Старого Лева.

Ж. Амаду «Дона Флор і двоє її чоловіків». Роман написано у жанрі магічного реалізму. Поряд із вигаданими, але цілком правдоподібними і живими персонажами, у творі фігурують реальні представники бразильської культури 30-40 років ХХ ст. – музиканти, співаки, актори, а також божества і духи афро-бразильських релігійних культів. Та на першому місці, звісно ж, історія дони Флор, красуні, неперевершеної кулінарки, власниці школи «Смак і Мистецтво», яка мусить обирати, що для неї в житті важливіше: громадська думка чи особисте щастя.
А. Рой «Бог Дрібниць». Це перший роман індійської письменниці та громадської активістки, що одразу здобув світове визнання й отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південно-індійському штаті Керала, у мальовничому містечку на берегах могутньої ріки. Головна героїня Амму, розлучена молода матір двох близнюків – Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала одного чоловіка. І тим самим порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана разом зі своїми дітьми.
Д. Фоенкінос «Ніжність». Це книжка, що підкорила мільйони читачів у всьому світі, глибокий, витончений і несподіваний роман про кохання та втрату. Наталі пощастило зустріти ідеального чоловіка, але ідилія раптово уривається. Вона загортається у кокон болю і страждання, повністю віддається роботі і, здається, вже ніколи не зможе бути щасливою. Одного дня під впливом якогось химерного імпульсу Наталі цілує свого нудного колегу, найпересічнішого на світі чоловіка й миттєво забуває про цей дивний вибрик. Наталі і Маркус – на перший погляд, зовсім не пасують одне одному, та той випадковий поцілунок перевертає їхні життя…
Д. Бату «Франческа. Повелителька траєкторій». Герої цієї книжки – працівники НАСА, котрі відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. З Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими героями книги постійно трапляються кумедні та незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрапляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається...
І. Берґман «Довірливі розмови». Це історія, що розгортається навколо класичного конфлікту (подружньої зради) та передана з глибоким «берґманівським» психологізмом і напругою. У романі п’ять частин – п’ять розмов, що нагадують постановку театральних сцен: спершу автор подає опис оточення, в якому співдіють персонажі, а тоді зміщує акцент на діалоги. У цих розмовах виходять назовні почуття провини і тривога, зрада і ревнощі, що межують з божевіллям.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий