среда, мая 23, 2018

Найкращі детективи для дорослих


Завуальовані історії, різні сюжетні лінії, загадковий розвиток подій і незвичайне завершення…Пропонуємо вашій увазі п’ять найкращих детективів.

Ж. Діккер «Правда про справу Гаррі Квеберта». Цей детектив, окрім цікавого письменницького розслідування, приховує у собі чимало інших привабливих деталей: розкішні локації, яскраві персонажі з відсилками до класики і масової культури та ще багато іншого. Тут є, наприклад, письменницький будиночок з видом на океан і  криками чайок; атмосфера невеликого американського містечка, де не покидає відчуття, що всі секрети двох завжди відомі комусь третьому, більше десятка порад, як написати вдалий художній текст. Тож книжка може стати не лише ідеальною для вихідного дня, а й відмінним порадником для письменників-початківців.
С. Оксеник «Вбивство пяної піонерки». Це ретродетектив з присмаком радянського дитинства та інтригуючою назвою. Події у романі відбуваються наприкінці 50-х років минулого століття у селі Варварка десь на півдні України, а розповідають про них двоє персонажів по черзі – хлопчик-підліток Вовка і дільничний міліціонер Равмір. Колоритна мова, якою написаний роман, дарує нереальне задоволення від читання – можливо, навіть сильніше, ніж сам сюжет. Цей текст занурить у спогади читачів, дитинство яких припало на доцифрову епоху.
Л. Демська «Літо психіатра».  Ця книга, невелика за обсягом, не обтяжена додатковими сюжетними лініями, однак має все, що потрібно хорошому детективу – злочин, його розслідування, потужну, майже «шекспірівську» любовну тему й ефектне виявлення злочинців. Починається усе з того, що молодий, симпатичний, нежонатий та успішний львівський психіатр Андрій Левинський їде у знайоме йому з дитинства карпатське село, аби перепочити від міста. Село зустрічає його досить привітно, а до «доктора з міста» шикуються пацієнти.
І. Павлюк «Білий попіл». Цей детектив – як подорож крутими віражами, де тісно переплелися містичні уявлення та ігри розуму, надприродні сили і людська жорстокість. Київський детектив Тарас Білий після того, як з допомогою таємничого незнайомця ледве вибрався живим зі своєї провальної операції, береться за вельми цікаву справу. Йому доведеться розслідувати вбивство доньки сотника й відшукати душогуба. Але зробити це не так просто…Тарасу треба здійснити чимало відкриттів, аби з’ясувати, хто винен у вбивстві та…чи взагалі була якась панночка.
Г. Флінн «Гострі предмети». Це заворожливо-моторошний роман про те, як маленькі містечка бережуть свої таємниці та якою вбивчою буває материнська любов. Репортерці Каміллі Прейкер дають редакційне завдання – поїхати й спробувати щось «розкопати» у невеликому містечку, де за останні 9 місяців одну дитину знайшли мертвою, а інша зникла. Камілла їде до міста, де вона народилася і де живе її сім’я,  і в ній оживають всі ті демони, від яких вона втікала багато років. Репортерка по крихтах збирає інформацію про жертв і обставини трагедій, а паралельно намагається з'ясувати, коли в її дитинстві все пішло не так.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий