вторник, апреля 16, 2019

Мистецтво зі старих книг


Про свою діяльність американський художник Браян Деттмер каже, що просто ріже книги. Однак насправді чоловік створює шедеври зі старих видань. Одна з перших робіт митця називається «Альтернативний шлях до знань». Він хотів, аби відвідувачі галереї спочатку бачили начебто стосик книжок, однак підходячи ближче бачили недбало вирізану дірку. Це, за словами Браяна, мало би спонукати глядачів задуматися, що ж усередині книжок. Текст і малюнки книг – те, що найбільше приваблює самого майстра.

З кожної книжки Браян Деттмер вирізає щось, що йому самому видається цікавим. «У більшості випадків я склеюю краї книжки товстим шаром лаку, тож на зовнішньому боці видання утворюється шкірка, через яку книжка стає дуже твердою ззовні, проте її аркуші «вільні», – розповідає митець. – Далі я наскрізь прорізую поверхню книги, при цьому нічого не забираю і не додаю». Саме тому у кінцевому варіанті все лишається на тому самому місці.

Таку роботу він називає реміксом, оскільки, як і діджей працює з музикою, так і він працює з матеріалом, що не належить безпосередньо йому. У своїй роботі майстер використовує затискачі, мотузки, важелі тощо, аби сторінки набули потрібної форми до того, як він почне їх лакувати.

На думку митця, нерозуміння людьми подібного мистецтва виникає через те, що люди сприймають книги як щось живе. «Але книжкам даний потенціал постійного розвитку і можливість перевтілюватися у щось нове, – пояснює Деттмер. – Книги дійсно живі і для мене книжка – теж наче тіло, а ще це технологія, що її я вважаю інструментом, машиною і пейзажем».

Вирізьблюючи книжку, Браян Деттмер думає про зображення і зміст. Вироби, що він створює, називає напівшедеврами, які глядачі завершують самі. «Моя робота, як археологія: я розкопую, намагаюся максимально використати потенціал, ретельно досліджую та підлаштовую все до мого твору», – пояснює він.

На його думку, книжки ніколи не зникнуть, хай би хто не вважав, що цифрові технології витіснять їх. Книги теж еволюціонують. «Те саме люди говорили про зникнення живопису, коли фотографія та друк стали буденними справами. Зараз дуже захопливий час для мене як митця. І я з нетерпінням спостерігаю за майбутнім книжки».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий