воскресенье, апреля 21, 2019

В Одесі встановили пам’ятник читачевіКомпозицію вигадав одеський художник Михайло Рева: маленький чоловік із великим носом тримає височезний стос із 37 книжок. Скульптура висотою в чотири метри відлита з бронзи. Вона символізує допитливість і потяг до знань. На брилі під ногами чоловічка написано «MORE BOOKS, LESS FEAR» («більше книжок, менше страху»).

Ідею подарувати пам’ятник Одеській національній науковій бібліотеці, якій виповнюється 190 років, підтримало цифрове видавництво «Гутенберг». Вислів на основі скульптури належить директору видавництва Володимиру Усову.

Художник Михайло Рева розповів, що герой нагадує йому молодого Михайла Жванецького: трохи незграбний читач із захопленим поглядом нюхає ці книжки, оскільки від них пахне чарівною енергією допитливості. Автор надихнувся на створення скульптури у Паризькому університеті Сорбонна.

Остання книжка в стосі, що тримає герой, відкрита. На розгорнутій сторінці написано латинською «infinitum» – «безкінечність», це символізує невичерпне джерело знань.

Уже з’явилися ті, кому скульптура категорично не подобається: одні називають її жахливою потворою, іншим заважає розташування пам’ятника – на пішохідній доріжці.
Директорці Одеської національної наукової бібліотеки Ірині Бирюковій місце видалося навпаки ідеальним – перед входом до однієї з найстаріших в Україні бібліотек. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий