среда, августа 21, 2019

Маленькі герої


Мудрість не завжди приходить з віком. Іноді діти та підлітки виявляються більш кмітливими, сміливими, врівноваженими і мудрими, ніж дорослі. Вони роблять відважні вчинки, приймають складні рішення, зберігають спокій, коли руйнується світ, і просто глибше і проникливіше сприймають реальність. Маленькі і юні герої цих книг – саме такі.

Дж. Даррелл «Птахи, звірі та родичі».   Автобіографічна книжка, яка розповідає про його яскраве дитинство автора, проведене на острові Корфу. Дотепна, цікава і з величезною кількістю дивовижних цікавих фактів про тварин, а в українському виданні ще й розкішно ілюстрована художницею Марисею Рудською.
Л. Гокінг «Джордж і корабель часу».   Фантастика, антиутопія чи гостра соціальна сатира? У цій книжці є всього потрохи. Для дітей – захопливий сюжет,  для дорослих – впізнавані натяки і похмурі прогнози, які спонукають задуматися, куди ж прийде наш світ, якщо людство не змінить стратегію свого співжиття.
С. Лафлер «З любов’ю, Обрі».  Історія Обрі сплетена з болю і світла. Адже люди, які поряд, намагаються віддати їй якнайбільше підтримки. Не всім це вдається однаково добре. Але дружба з сусідською дівчинкою Бріджит і щирість та відкритість її родини стають для Обрі цілющими ліками. А ця пронизлива книжка може стати для читачів опорою, яка допоможе пережити травму, а також підказкою, як підтримати тих, кого спіткало горе.
М. Петросян «Дім, в якому». Дім, в якому живуть діти, покинуті, скалічені, але не зламані, – це дійсно чудернацьке, химерне місце. Вони дають одне одному нові імена, пишуть свій власний епос і свої легенди, живуть за своїми правилами і, керуючись внутрішньою логікою, вибудовують ієрархію. Їхній світ настільки інший – закритий, впорядкованіший, за зовнішній, за світ «дорослих», що важко й уявити, як житимуть у ньому діти, коли Дому не стане. Кажуть, Дім – не назавжди, покинути його можна в різний спосіб. Але чи про це мріють діти?
Л.-М. Монтгомері «Енн із Зелених дахів». Вона бачить красу там, де інші не помічають, не соромиться говорити проникливі і щирі слова, які хтось інший назвав би надто пафосними, тішиться дрібницям і ніколи не припиняє фантазувати і мріяти. Маленька сирітка Енн з рудим волоссям, великим серцем і невгамовною уявою оселилася на фермі Зелені Дахи у літніх Метью і Марілли – і назавжди змінила їхні життя. Навіть втрапляючи у різноманітні халепи, вона вчить своїх близьких (і вчиться сама) бути мудрішими, добрішими і більш відкритими до світу.
А. Бредлі «Солоденьке на денці пирога». Події книжки відбуваються у романтичній і похмурій атмосфері вікторіанської Англії, а розплутувати юна слідча буде зникнення рідкісної марки, яка належала самому королю Георгу. Цей захопливий детектив був відзначений Премією Агати Крісті за найкращий дебютний роман, приніс автору з десяток інших премій і став початком цілої серії книжок про харизматичну і кмітливу Флавію де Люс.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий