среда, августа 21, 2019

Засновники «BOtaN» відкрили бібліотеку знань «Світло»


Засновники бібліотеки «BOtaN» Олексій та Альона Іванови відкрили нову бібліотеку «Світло». Вона розпочала свою роботу 21 липня на вулиці Дегтярній в Києві.

«Світло» – це майданчик, який поєднує у собі онлайнові та офлайнові освітні заходи, а також безкоштовну бібліотеку. Вже зараз на сайті проекту можна стежити за анонсами лекцій й проглянути їхній розклад.

Новий простір вирішили організувати після того, як приміщення, в якому розташовувався попередній заклад, – приватна бібліотека «BOtaN» – виставили на продаж. Тепер простір має майже вдвічі більшу площу.

«Мабуть, річ у тім, що ми перестали бачити у «BOtaN» потенціал з першого року він не розвинувся як бізнес-проект. Він був красивий, затишний, атмосферний. Я справді хотів зробити сучасну бібліотеку. Це не просто креатив і красиві меблі. Ми старались придумати, як би могла виглядати сучасна бібліотека. У нас назріла внутрішня невдоволеність тим, що ми не можемо розвивати цей проект, бо, якщо бути цілком відвертим, він був досить дотаційним. Але я хочу переломити історію про те, що інтелектуальний продукт завжди дотаційний. Коли ми задумували «BOtaN», у нас не було подібного досвіду»,  розповідає співзасновник проекту Олексій Іванов.

Інтер’єр бібліотеки розробила компанія «Sergey Makhno Architects». Вони об’єднали два приміщення, які орендували власники, перетворивши їх на кілька зон. Основна частина містить саму бібліотеку, читальний зал і майданчик, на якому проходитимуть події та лекції. Зала обладнана трьома проекторами, а також якісною системою вентиляції. За словами засновників, вхід до бібліотеки та користування книжками будуть безкоштовними та вільними, але в окремі дні простір можуть закривати для певних заходів. Також у просторі є закрита зала, в якій можна проводити презентації та майстер-класи. Вона вміщає до 30-ти осіб.

Нова бібліотека успадкувала книжковий фонд BOtaN. Він розділений на окремі категорії, що значно спростить пошук потрібної літератури. Зокрема категорія нон-фікшн має три окремих напрямки: соціальна взаємодія, діяльність та особистісний розвиток. Але, на відміну від «BOtaN», нова бібліотека не даватиме книжок в оренду. Засновники стверджують, що суспільство ще не в повній мірі готове до такої схеми роботи.

Зараз у «Світлі» можна знайти літературу англійською, російською та українською мовами – наприклад, нові книжки Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Софії Андрухович та інших українських письменників. Чимало видань мають примітки засновників: перш, ніж потрапити у фонд, кожна книжка проходить відбір, а деякі отримують відгуки, якими Альона та Олексій діляться просто в текстах чи на полях. У бібліотеці обіцяють, що фонди будуть постійно поповнюватись.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий