среда, апреля 01, 2020

Книжка, в якій слова з’являються лише від людського тепла


Цей книжковий проєкт – просто магія! На перший погляд, це – просто чорні сторінки, але якщо прикласти до них долоню – аркуші реагують на тепло й слова зринають на місці доторку.

Розробила такий проєкт британсько-кіпрська художниця Іота Деметріо. Після того, як дівчина пережила важкий період у житті, вона написала любовні листи, які так і не надіслала. Зрештою художниця зрозуміла, що це більше не листи для когось персонально, це історії про стосунки та емоції. Тож вона вирішила перетворити їх на інноваційну, інтерактивну книгу про кохання та втрату, адресовану читачеві. Створити книжку під назвою «Ти» їй допоміг дизайнер Том Абба.

«Книга є метафорою стосунків, висловлюючи, виявляючи та майже матеріалізуючи невпевненість і вразливість, які приходять із любов’ю, втратою та скорботою. Інтимні листи, що ховаються всередині книги, розкриваються лише тоді, коли читач налагоджує із нею зв’язок, торкаючись її чорних сторінок ... Я хотіла, щоб книга фактично оживала і якось реагувала на читача, так само, як люди часто реагують, розкриваючи її таємниці та щирі думки», – каже Іота. Тоді і виникла ідея зробити проєкт сенсорним та чутливим до тепла.

Сторінки покриті чорним термохромним чорнилом. Це чорнило – рідкокристалічна технологія. За конкретних температур рідкі кристали реагують, змінюючи колір. «Ось що відбувається, коли люди торкаються моєї книги: чорні сторінки стають напівпрозорими і любовні листи вдається прочитати».

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий