суббота, мая 31, 2014

Книги, в яких головні герої - діти

   Щорічно 1 червня у світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято було засновано у 1949 р. за  рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
   На честь цього чудового свята представляємо вам книги, головними героями яких є діти.


       
   А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Філософська казка про любов і дружбу, про борг і вірність, про нетерпимість до зла. Незвичайна, прониклива, повчальна книга, шо змушує подивитися на світ дорослих очима дитини. Розповідь, в якій дитина відчує казку, а дорослий - глибокий філософський підтекст.
     
        А. Гавальда «35 кіло надії». Ця поетична притча про  вибір життєвого шляху,  сім'ю,  силу любові  і відданості, про те, що мрії можуть і повинні збуватися. Вирішуючи свої дитячі проблеми, 13-річний герой шукає вихід і знаходить його, та так, що й дорослим є чому в нього повчитися.

   У. Голдінг «Повелитель мух». Справжній шедевр світової літератури, від якого неможливо відірватися. У книзі йдеться про   хлопчиків, які раптово опинилися на безлюдному острові. Це філософська притча про те, що може статися з людьми, які забули  любов і милосердя. П. Санаєв «Поховайте мене за плінтусом». Книга, що номінована на Букерівську премію, буквально підірвала російський книжковий ринок і отримала  не просто культовий, а легендарний статус. Це жорстка і сумна повість про скалічені сім'ї і психологічні проблеми, де описано, як на дітях відбивається психологічний стан їхніх батьків та родичів.
    Б. Кауфман «Вгору по сходах, що ведуть вниз». Роман про школярів та їхніх вчителів, дітей і дорослих, про тих, хто йде проти системи. Книга починається словами «Привіт, училкоі закінчується словами «Привіт, зубрилко!», а між цими двома репліками  - крики людей, які сподіваються, що їх почують.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий