среда, мая 07, 2014

Цікавинки про відомі книги

   Сучасні дослідження говорять про те, що читання - це кращий спосіб розслабитися. Всього 6 хвилин за книгою вистачає для того, щоб понизити рівень стресу на 68%. Читання в цьому сенсі спрацьовує краще і швидше, ніж інші методи заспокоєння «виснажених» нервів, такі, як прослуховування музики (на 61 %), прогулянка (на 42 %) або чашка чаю (на 54 %).
   Ми пропонуємо в  дізнатися  нове про книги, що здавалися нам такими знайомими, та зняти стрес за їхньою допомогою.


   Перша рукописна Біблія (з моменту винаходу друкарського верстата) була написана за 12 років і коштує сьогодні 8 млн доларів.

    В. Набоков писав «Лоліту» у блокноті під час поїздок по Америці з метою колекціонування метеликів. Дружина письменника Віра завадила йому спалити начерки роману.

   У книзі Д. Свіфта «Подорожі Гуллівера» описаний розмір і швидкість обертання лун - супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.

     О. Дюма найняв «літературного негра » - романіста Огюста Маке, щоб той допоміг знаменитому автору написати «Графа Монте-Крісто».

     «Аліса в Країні чудес» Л. Керролла була заборонена в Китаї через наявність у книзі звірів, які говорять.


    «Пригоди Тома Сойєра» М. Твена - перша книга, текст якої був набраний на друкарській машинці.

    Перший переклад «Гамлета» В. Шекспіра на російську мову виконав письменник Олександр Сумароков, який  озаглавив цю трагедію «Омлет, принц Датський».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Які "цікавинки" ви запропонуєте для любителів сучасної української літератури?

    ОтветитьУдалить