понедельник, мая 05, 2014

Книги, що змінили хід історії

    Незалежно від літературних уподобань і смаків окремих читачів є книги, що змогли змінити хід історії всього людства.
    Пропонуємо вам деякі з них. Якщо ви їх ще не читали, радимо ознайомитися хоча б з їхніми анотаціями.


   Д. Оруелл «1984». Роман-антиутопія, що розповідає про загрозу тоталітаризму. Сама назва твору та термінологія, що  вживається в ньому, стали номінальними (кому не знайома фраза «Великий брат стежить за тобою»?) і  часто використовуються при описі суспільного укладу, схожого на тоталітарний режим з книги.
   Роман неодноразово ставав одним зі ста кращих книг всіх часів і народів.

  О. Солженіцин «Архіпелаг ГУЛАГ». Вперше це фундаментальне дослідження про сталінські репресії  було видано на початку 70-х рр.  ХХ в. на Заході, потім у «самвидаві» і лише за роки перебудови - в Росії, але й сьогодні ця тема не втратила свою актуальність. У документально-художній епопеї всебічно розглянута система покарання, коли у концтабори опинилися   мільйони  невинних людей.
   Письменник зібрав і узагальнив величезний історичний матеріал, що розвіяв  міф про «гуманність» ленінізму.

     Г. Бічер-Стоу «Хатина  дядька Тома». Ця трагічна книга в подробицях описує рабовласницький лад і пригнічення чорношкірого населення у Південній Америці. Роман мав ефект бомби, що розірвалася, і навіть, як вважають деякі дослідники, послужив одним з факторів, що призвів до громадянської війни у США.


     К. Маркс, Ф. Енгельс «Маніфест комуністичної партії». Ця коротка публікація була написана двома найвідомішими комуністами в історії. У ній розглядається класова боротьба, проблеми капіталізму і майбутній потенціал комунізму. Нехай і не відразу, але ця книга  знайшла відгук  у робітників з усієї Європи, США та Росії, а також породила крилату фразу-девіз: «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!».
     Сьогодні книга вивчається політиками у всьому світі, і деякі політичні партії беруть з неї тези для своїх програм.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий