среда, февраля 11, 2015

«Хворі» книги

   11 лютого відзначають Всесвітній день хворого. Цей день був заснований 13 травня 1992 р. папою Іоанном Павлом II, щоб привернути увагу всіх людей нашої планети до страждань тих, хто став жертвою того чи іншого захворювання. Це не тільки привід задуматися про дбайливе ставлення до свого здоров'я, а й нагадування людям про те, що байдужості і відсутності гуманності не повинно бути місця у нашому світі.
  Представляємо вам книги, у назви яких  слова «біль» та «хвороба» виступають синонімами.


   Ж.-Б. Мольєр «Уявний хворий». Це комедійний твір, що пережив декілька екранізацій, вважається класикою європейської літератури. Спираючись на традиції народного театру і досягнення класицизму, автор створив жанр комедії, де побутовий гумор поєднується з витонченістю і артистизмом. Невичерпна фантазія, дотепність і яскравість образів роблять п'єси Мольєра вічними.

  М. Дрюон «Це моя війна, моя Франція, мій біль». У вересні 1939 р. фашисти вторглися до Польщі. Франція, розуміючи, що Польщі довго не встояти, почала загальну мобілізацію резервістів. Серед добровольців був молодий чоловік, який написав одну газетну статтю під заголовком «Мені двадцять років, і я йду». Цим 20-річним юнаком і був автор цієї книги - Моріс Дрюон. Він бачив війну, що розбиває романтичні мрії, і про це розповідає у своєї книзі.

  Є. Гришковець «Біль». Книга складається з трьох окремих творів: повісті «Неспійманий» і двох оповідань, що не мають між собою безпосереднього зв'язку. Тим не менш, цей збірник можна сприймати як художній цикл, в якому біль, як стан душевний, так і фізичний, стає якоюсь призмою, через яку людина дивиться на світ і на життя  так, як вона ще не дивилася.  

 Д. Рубіна «Боляче тільки коли сміюся». Появі книги сприяли безліч різноманітних інтерв'ю, даних письменницею за великий проміжок часу. Як автор працює над своїми творами? Чим вона живе? Як їй живеться в Ізраїлі, куди вона переїхала у 90-ті роки? Як вона знаходить сюжети для своїх романів? Книга відповідає на ці та на багато інших питань, але що в ній особливо цінне - розкривається характер письменниці, її погляди на життя, на сім'ю, на  коло її спілкування. Це не роман, а збірник інтерв'ю з Діною Рубіною, наповнений випадками з життя, анекдотами, забавними історіями з багатьма відомими письменниками та друзями автора.

  А. Алексін «Хворі і здорові». У повісті розповідається про морально хворих людей, про те величезне зло, яке вони можуть заподіяти. Герой книги – головний лікар однієї з лікарень, який думає тільки про своє благополуччя і спокій і забуває про те, що він носить білий халат, що його справа - лікувати людей. Автор закликає боротися з такими людьми всіма засобами.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий