четверг, февраля 05, 2015

Книги, сюжети яких прийшли у сні

 Останнім часом приводиться чимало фактів, часом малоймовірних і сумнівних, що до багатьох відомих людей осяяння відкриттів або  сюжети для творчості прийшли вночі - під час сну. Наприклад, великому російському хіміку Д.І. Менделєєву, за його словами, у сні приснилася періодична таблиця хімічних елементів.
    Представляємо книги, сюжети яких приснилися їхнім авторам.   Р.Л. Стівенсон «Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда». Автор вже був досить успішним письменником, коли йому приснилася історія вченого, який під впливом якогось засобу перетворюється на чудовисько. Стівенсон, прокинувшись, швидко записав найбільш яскраві сцени із сну, і після цього всього за три дні була готова перша чернетка роману. Він дозволив дружині її прочитати і після внесення низки пропозицій  розширив свою роботу. Історія роману всім відома, книга стала надзвичайно популярною.

  М. Шеллі «Франкенштейн». Англійська письменниця написала цю книгу у 19 років, виконуючи завдання літературного конкурсу, що вона разом  з чоловіком та друзями влаштувала одного вечора. Вночі їй приснився дуже яскравий сон, в якому вона бачила, як трупи людей пожвавлюють при використанні струму, і в цьому ж сні побачила Франкенштейна. Шеллі прокинулася  і написала цю історію. Трохи пізніше її чоловік - теж письменник - розширив її розповідь до роману, що став дуже популярним і приніс  автору світову популярність. Книга заворожує читачів і донині.

  Р. Бах «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон». Автор - звичайний льотчик - якось побачив надзвичайно яскравий сон, що спонукав його написати роман. Цікаво, що першу частину роману він написав дуже швидко, а от  іншу – тільки  після восьми років, протягом яких перші глави роману припадали пилом на полиці. Зрештою, Бах знову побачив сон -  з чайкою - і робота була закінчена.
Ця книга, на  думку багатьох літературних критиків - найбільш яскравий філософський твір з коли-небудь написаних.

  С. Мейер «Сутінки». У червні 2003 р. звичайна мешканка передмістя Арізони (США) прокинулася, пам'ятаючи свій яскравий сон. За її словами, у сні вона побачила двох закоханих, що сидять на пні. Хлопець-вампір, незважаючи на щире почуття, жадав випити крові своєї коханої, смертної дівчини. Вранці 29-річна домогосподарка і мати трьох синів почала записувати свої сни, і через три місяці закінчила 500-сторінковий роман. Так з'явилася книга, що розійшлася багатомільйонним тиражем.

  С. Кінг «Мізері». Сюжет книги дуже яскравий - відомого письменника, що потрапив в автокатастрофу, рятує його прихильниця, медсестра. Це досить дивна жінка, і письменник, зрештою, розуміє, що вона просто божевільна і не зупиниться ні перед чим, аби змусити його написати книгу з потрібним ній  сюжетом.
   Після презентації книги письменник повідомив, що ідеї його творів досить часто приходять  йому у сні, і ця книга - не виняток.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий