четверг, февраля 19, 2015

«Китові» книги

  19 лютого відзначається Всесвітній день захисту морських ссавців, або День китів, що  був заснований у 1986 р., коли вступив у силу мораторій на китовий промисел.
  Пропонуємо вам книги, що розповідають про цих найбільших і найкрасивіших морських тварин.


  Г. Мелвілл «Мобі Дік, або Білий Кит». Книга вважається величезним американським романом XIX століття. У центрі роману - погоня за Білим Китом. Захоплюючий сюжет, епічні морські картини, описи яскравих людських характерів у гармонійному поєднанні з універсальними філософськими узагальненнями роблять цю книгу справжнім шедевром світової літератури.

  Р. Бредбері «Зелені тіні, Білий Кит». Цей автобіографічний роман народився з ірландських вражень письменника, який приїхав в цю країну у 1953 р. на запрошення відомого голлівудського режисера Джона Х'юстона для роботи над сценарієм до фільму «Мобі Дік». Ця книга - запізніле зізнання в любові людям, країні і народу, з якими звела доля Рея Бредбері багато років тому.

  Р. Кіплінг «Звідки у китів така глотка». У казці знаменитого англійського письменника, твори якого давно стали класикою світової літератури, розповідається історія про те, як у кита з'явився рот.

   В. Платова «Марія у пошуках кита». На перший погляд, ця книга - класичний детектив, де відбувається вбивство в замкнутому просторі, обмежене коло підозрюваних і похмура атмосфера безлюдного острова. Але автор підходить до цього, на перший погляд, заїждженого шаблону з іншої сторони, і читач вже не знає де опиниться в наступний момент: в реальному світі або в уяві головної героїні.
  Знаменита письменниця приїжджає взимку на невеликий острівець у Середземному морі в пошуках натхнення для своєї нової книги. І, починаючи з певного моменту, ми стаємо свідками таємничих метаморфоз, що відбуваються з крихітним іспанським курортним селищем. «А при чому тут кити?» - запитаєте ви. Що ж, дочитайте до кінця і обов'язково дізнаєтеся.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий