пятница, февраля 26, 2016

«Полярно-ведмежі» книги

   Щорічно 27 лютого відзначають Міжнародний день полярного ведмедя, або День білого ведмедя, що покликаний нагадати людству про необхідність охорони цих сильних та прекрасних тварин.
   Ми пропонуємо здійснити віртуальну подорож до Північного полюсу разом з книгами, де головним  героєм є «цар Льодовитого океану», як нерідко називають білого ведмедя.


   Е. Патті «Схід». Сюжет роману американської письменниці, написаного в жанрі фентезі, заснований на норвезькій народній казці. Таємнича розповідь про дівчинку Роуз і Білого Ведмедя заворожує і захоплює відточеним стилем, чудовими алегоріями, напруженою дією, що не відпускає з першої й до останньої сторінки. Щоб вберегти доньку від поневірянь і бід, батьки Роуз приховують таємницю її народження. Але приходить день, і заради порятунку сім'ї вона  йде до снігової пустелі. Так починається прекрасна історія про вірність, любов і дружбу.

  Ю. Яковлєв «Умка». Біле ведмежа Умка тільки починає пізнавати світ. Він вчиться будувати гарний барліг і ловити нерпу, а коли припливе весела риба-сонце, Умка разом з мамою, великою ведмедицею, відправляється на крижині по північних морях. Але на березі про нього буде пам'ятати друг - маленький двоногий «ведмежа», який вміє скидати «шкуру».
  Герої цієї доброї і мудрої казки знайомі всім з дитинства, завдяки чудовому мультфільму, на якому виросло не одне покоління.

  Дж.Д. Джордж «Сонце і місяць, лід і сніг». Давним-давно в далекій північній країні жила дівчина, в якої не було імені. Але зате вона розуміла мову звірів і птахів, і тому саме до неї, дочки дроворуба, одного разу з'явився величезний Білий Ведмідь і попросив, щоб вона прожила з ним один рік і один день в зачарованому льодовому замку, що стоїть на льодовій скелі посеред безкрайньої сніжної рівнини. Дівчина погодилася і стала жити в розкішних покоях льодового палацу. Але їй захотілося дізнатися, яку таємницю приховує від неї господар замку, з яким вона дуже подружилася. І, як зазвичай трапляється в казках, своєю цікавістю вона накликала на нього жахливу біду ...

  Д. Сіммонс «Терор». У романі відомого американського письменника-фантаста, який розповідає про арктичну експедицію двох кораблів «Еребус» і «Терор», важливу роль зіграв полярний ведмідь. Як втілення стародавнього арктичного Бога Смерті, він полює на команди кораблів, що застрягли у льоду.  І саме це чудовисько, ніби виткане із снігу і полярного мороку, запам'ятовується кожному, хто прочитає цю книгу.

  Ч. Петреску «Фрам - білий ведмідь». У повісті розповідається про неймовірні пригоди циркового білого ведмедя Фрама. Нетямущим ведмежам він потрапив до цирку, де кілька років був улюбленцем дітей і видатним артистом. Але в один прекрасний день він раптом узяв і занудьгував за рідними льодами ...Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий