четверг, октября 24, 2013

Лауреат Нобелівської премії з літератури 2013 року


Нобелівську премію з літератури 2013 р. отримала канадська новелістка Еліс Мунро з формулюванням  «майстер сучасного оповідання».

Письменниця відома своїми тонкими і чіткими оповіданнями, що характеризуються ясністю і психологічним реалізмом. Деякі критики називають її канадським Чеховим. Місце дії її оповідань - здебільше невеликі містечка, де боротьба за соціально прийнятне існування часто призводить до напружених відносин і моральних конфліктів. Вона зачіпає проблеми, що випливають з конфліктів між поколіннями і зіткнення амбіцій. Найвідоміші  збірки оповідань Еліс Мунро – «Любов гарної жінки» і «Занадто багато щастя».
Варто відзначити, що Нобелівська премія - далеко не перша у списку нагород Еліс Мунро: у 2009 р. вона отримала міжнародну Букерівську премію і тричі ставала лауреатом канадської премії генерал-губернатора у галузі художньої літератури. Влітку 2013 р. 82-річна письменниця оголосила про відхід з літератури.
Цікаво, що Мунро була одним з претендентів на отримання Нобелівської премії, але не найголовнішим: найбільше ставок букмекери робили на японського письменника Харукі Муракамі, який цього року видав новий роман «Безбарвний Тасака Цукур і рік його паломництва».
У минулому році Нобелівську премію з літератури вручили китайському письменникові Мо Яню «за запаморочливий реалізм, що об'єднує народні казки із сучасністю».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий