воскресенье, октября 27, 2013

«Жахливі» книги


Наближається «найстрашніший» день у році - Хеллоуїн, або День усіх святих. Його відзначають по всьому світу  в останній день жовтня. Хеллоуїн - свято вампірів,  привидів, зомбі та іншої нечисті  - ще зовсім недавно широко святкувався лише у США, але тепер набуває все більшої популярності в Європі і поступово охоплює країни колишнього СРСР.
Для більшості українців, на відміну від американців, День усіх святих не має якогось особливого символічного значення, але все ж це гарна можливість неординарно провести вечір.
Тим, хто хоче полоскотати собі нерви, всім любителям жахів і містики пропонуємо найстрашніші книги  усіх часів і народів. Мурашки по шкірі? Тоді вам дійсно сюди.


«Дракула» Брема Стокера - загальновідома класика вампірського жанру, а  головний герой твору - граф Дракула - воістину безсмертна істота, що «пережила» безліч екранізацій і  стала втіленням усього  найпідступнішого та найтаємничого.

«Франкенштейн» Мері Шеллі. Книга стоїть біля витоків жанру наукової фантастики. Це  розповідь про вченого, унікальний винахід якого обернувся трагедією для нього і оточуючих.  До цього сюжету зверталися багато письменників, а сама повість була багаторазово екранізована.

«Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда» Роберта Льюїса Стівенсона. Класична історія про боротьбу добра і зла в душі людини, про психічне захворювання, про труднощі подвійного життя. Повість, сліди якої сьогодні можна відшукати і в психіатрії, і в коміксах про супергероїв. Непогано для страшної казки, написаної  трохи більше 120 років тому.

«Сяйво» Стівена Кінга. Книга відноситься до жанру «готичного жаху». Дії в романі не дуже багато, а переживань і відчуттів (ненайприємніших) - більш ніж достатньо.
Жах усю зиму панує в занесеному снігами, відрізаному від світу готелі. І горе тим, хто  зустрінеться  з повсталими з пекла душами, бо привиди будуть вбивати знову і знову!

 «Дзвінок» Кодзі Судзукі.  Роман японського письменника багатьом читачам відомий за однойменним фільмом жахів. Ця драматична, повна таємниц історія починається з того, що в один день і годину за дивних обставин вмирають четверо молодих людей. Справу  розслідує журналіст, який сам того не  помічаючи,  опиняється  у владі могутньої темної сили.

 «Канун всіх святих» Рея Бредбері. Такого дерева ви не бачили ніколи у житті. Воно сягає вершиною небес, і ростуть на ньому гарбузи усіх форм, розмірів і кольорів. Біля цього дерева ви зустрічаєте дивного пана на ім'я містер Смерч, і він кличе вас у чарівну мандрівку, з якої ви повернетеся зовсім іншою людиною. Якщо повернетеся ... Така зав'язка книги.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий