вторник, октября 15, 2013

Письменники, які приховували свої справжні імена


Брати псевдонім - така ж давня письменницька традиція, як і літературна праця. Практично кожен письменник, який опублікував свій твір, користувався псевдонімом. Причини бувають найрізноманітніші: скромність, боязнь неуспіху та переслідувань, незадоволення сім'ї та просто естетична незадоволеність звучанням власного імені.
Пропонуємо вам цікаву інформацію щодо псевдонімів відомих письменників.


Син перського майстра, який виготовляв намети, Гійасад-Дін Абу-ль-Фатх Омар ібн Ібрахім став поетом, математиком, філософом і астрономом. У всьому світі він відомий як Омар Хайям. «Наметових справ майстер»  - саме так перекладається літературний псевдонім поета, котрий обрав для нього назву роду занять своєї сім'ї.

Льюїс Керроллпсевдонім Чарлза Латуіджа Доджона, знаменитого автора «Аліси у Країні Чудес», письменника, математика, фотографа, логіка, винахідника. Псевдонім обраний не випадково: письменник перевів своє ім'я на латинську мову. Вийшло «Каролюс Людовикус», що по-англійськи звучить як Керролл Льюїс. Потім він поміняв слова місцями. Про те, щоб серйозному вченому публікувати казки під власним прізвищем, і мови бути не могло. Справжнє прізвище письменника частково «проявилося» у казковому персонажі - незграбному, але дотепному і меткому птахові Додо, в якому казкар зобразив себе.

Зі схожими міркуваннями Ігор Всеволодович Можейко, широко відомий як письменник-фантаст Кір Буличов, аж до 1982 р. приховував своє справжнє ім'я, вважаючи, що керівництво Інституту Сходознавства, де він працював, вважатиме фантастику несерйозним заняттям і звільнить свого співробітника. Псевдонім утворений з імені дружини письменника, Кіри Олексіївни Сошинської, і дівочого прізвища матері, Марії Михайлівни Буличової.

Справжнє ім'я Марка Твена - Семюел Ленгхорн Клеменс. Для псевдоніма він взяв слова, що використовують при вимірюванні глибин річки. Глибина, достатня для проходу суден, - «мерка - дві» (mark - twen), і ці слова часто чув молодий Клеменс, працюючи машиністом на пароплаві.

Анна Ахматова - Ганна Андріївна Горенко, російська поетеса, зобов'язана своїм літературним псевдонімом бабусі, яка вела свій рід від татарського хана Ахмата. Прізвище бабусі Ахматової й стало літературним ім'ям юної поетеси.

Історія народження  та  імені знаменитого письменника, перекладача та літературознавця Корнія Івановича Чуковського схожа на мелодраму.  Микола Васильович Корнейчуков був  сином полтавської селянки Катерини Корнійчукової і петербурзького студента знатного походження. Після трьох років спільного життя коханець кинув незаконну дружину і двох дітей - дочку Марусю і сина Миколу. У метриці  Миколи, як незаконнонародженого, взагалі не було по батькові.
З початку літературної діяльності Корнейчуков використовував псевдонім «Корній Чуковський», до якого пізніше приєдналося фіктивне по батькові - «Іванович». Пізніше псевдонім «Корній Іванович Чуковський» став його справжнім ім'ям. Діти письменника носили по батькові Корнійович і прізвище Чуковські.

Один з найпопулярніших сучасних письменників Борис Акунін з'явився у 1998 р. Це  псевдонім японіста, філолога, перекладача Григорія Чхартішвілі. Слово «акунин» з японської перекладається як «злий геній». Сам письменник каже: «Ця історія з псевдонімом була затіяна не для того, щоб влаштовувати містифікацію. Псевдонім мені знадобився тому, що цей вид письменництва дуже не схожий на всі мої інші заняття».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий: