воскресенье, мая 01, 2016

Цікаві факти про Гаррі Поттера

  2 травня всі фанати «поттеріани» з усього світу святкують Міжнародний день Гаррі Поттера, що був заснований у 2012 р. Саме в цей день, за велінням «чарівної» клавіатури популярної британської письменниці Джоан Роулінг, їхній улюблений герой знищив темного лорда Волана де Морта.
   Пропонуємо кілька цікавих фактів про Гаррі Поттера та його автора.


 
  Першу книгу про Гаррі Поттера відхилили 12 видавництв, перш ніж видавництво «Bloomsbury» ризикнуло надрукувати казку невідомої письменниці.

    Перший тираж твору склав всього одну тисячу примірників.

  Вже у 2008 р. загальна кількість проданих примірників книги перевищувала 400 млн. Роман перевели на 67 мов. А Роулінг встановила світовий рекорд: стала першою письменницею, якій вдалося виручити з продажу книг суму понад мільярд доларів. Книги про Гаррі Поттера зробили письменницю найбагатшою жінкою Великобританії.

  День народження Гаррі Поттера збігається з днем ​​народження його «літературної мами»: Гаррі народився 31 липня 1980 р., а Роулінг - в той же день, але тільки на чотирнадцять років раніше.

  Якщо провести опитування любителів «поттеріани», то приблизно половина, а то й більше, читачів напевно скажуть, що їхній улюблений персонаж - Гаррі. А ось письменниці більше подобається легендарний птах Фенікс, що згорає, щоб потім відродитися знову.

  Після виходу першої книги про Гаррі Поттера до лондонських лікарень почали надходити діти з різними травмами, отриманими на вокзалі Кінгс-Кросс при спробах пройти крізь стіну на платформу 9¾. Цікаво, що зараз така платформа на цьому вокзалі є. Вона представляє пам'ятний знак у вигляді таблички «платформа 9¾» та вмуровану в стіну половинку багажного візка.

  Коли у Великобританії вийшла третя книга «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану», видавець попросив магазини не продавати книгу до закінчення навчального дня. Інакше б всі школярі прогуляли уроки.

  На одному з кладовищ в Ізраїлі є могила Гаррі Поттера. Це був 17-річний рядовий армії Великобританії, який загинув у 1939 р. у зіткненні з повстанцями. З недавніх пір ця могила стала найвідвідуванішою в Ізраїлі і внесена до списку місцевих визначних пам'яток. А в американському штаті Флорида живе 70-річний пенсіонер на ім’я Гаррі Поттер, йому часто дзвонять діти і журналісти.


   Ну що, у вас не виникло бажання перечитати улюблені місця «поттеріани»? А якщо ви раніше не читали або, раптом, не чули про цю дивовижну книгу, то сьогодні саме час почати знайомство. Впустіть у свій світ трохи чарівництва!
  
  До речі,  нова -  восьма -  книга про Гаррі Поттера виходить цього літа. Не пропустіть! Приємної вам зустрічі з улюбленими героями!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий