вторник, мая 24, 2016

«Літературні» парки

  24 травня відзначають Європейський день парків. Цей день символізує міжнародну солідарність у справі охорони природних територій.
   На честь цієї дати ми вирішили згадати незвичайні парки, що  нещодавно стали з'являтися в різних куточках нашої планети, створюючи особливу літературну атмосферу. У таких парках на «книжковій» лавочці можна почитати улюблену книжку, помилуватися дивовижними скульптурами відомих літературних героїв, стати учасником різних театральних вистав, здійснити екскурсію улюбленими книжковими місцями  і, звичайно ж, покататися на різноманітних «літературних» атракціонах. На жаль, подібні парки поки вважаються рідкістю, хоча своєю оригінальністю вони приваблюють багато туристів.
   Пропонуємо здійснити віртуальну подорож до «літературних» парків розваг, що допоможуть згадати улюблені книги.


 
 
  «Світ Діккенса» (Чатем, Великобританія). Хочете на кілька годин опинитися в Англії вікторіанської епохи? Тоді відправляйтеся  у цей парк, що розташований на батьківщині відомого англійського класика. Парк імітує задимлений Лондон ХІХ століття з його неповторними запахами і туманом, кривими завулками і вузькими каналами. Всього в експозиції використані мотиви з 15 романів Чарльза Діккенса. Є тут і продавець щурів, і шулер-картяр, і кишеньковий  злодій. Гості парку зможуть покататися на човнах, повторивши маршрут каторжника з роману «Великі надії», побувати у будинку привидів, де жив  Скрудж, герой «Різдвяних пісень», посидіти на уроці арифметики в класі, де вчився Ніколас Никльбі («Життя і пригоди Ніколаса Никльбі»). Цінителі творчості Діккенса побувають в лігві Фейджин з «Олівера Твіста», камері Ньюгейтської в'язниці і сувенірному магазині «Крамниця стародавностей».

 

    «Світ Астрід Ліндгрен» (Віммербю, Швеція). Парк дитинства - так називають цю казкову країну. Все навколо забудовано будинками, крихітними фермами, замками і, найголовніше, все це живе своїм життям. Тут маленькі і дорослі відвідувачі можуть побачити пам'ятні місця героїв відомих книг - сарай Расмуса, дах Карлсона, замок Роні - дочки розбійника, віллу «Курка» - житло Пеппі Довга Панчоха. Головна особливість парку - у кожному куточку розігруються сцени з книг, персонажі спілкуються з дітьми і обов'язково залучають їх до несподіваних пригод. У парку також працює ляльковий театр, показують театральні шоу, проходять концерти фольклорної музики.  «Печера Марка Твена» (Ханнібал, США). Парк є справжньою карстовою печерою завдовжки трохи менше 3,5 км з декількох ярусів, що з'єднані звивистими переходами. Саме така печера стала пасткою для Тома Сойєра і Беккі Тетчер. Відвідувачам розкажуть, що ця печера свого часу була притулком не лише для вигаданих персонажів, а й для цілком реальних людей. Наприклад, прийнято вважати, що саме в ній ховався відомий американський злочинець Джессі Джеймс. Зараз печера електрифікована, і її відвідування не вимагає особливих навичок. Проте, туристам наполегливо рекомендується не відставати від екскурсовода.  «Аліса в Країні чудес» (Борнмут, Великобританія). У цьому парку дітей  чекає замок пригод Чеширського Кота, партія в крикет з Червоною Королевою, катання на паровозі-гусениці і божевільне чаювання з гігантських чашок. На території парку навіть є живий куточок, де мешкає Білий Кролик. Також тут є лабіринт протяжністю 2,8 км - третій за величиною в країні. У затишних куточках лабіринту ховаються персонажі казки, які підкажуть, як знайти вихід тим, хто правильно відповість на їхні запитання.

  «Світ Мумі-тролів» (Нантали, Фінляндія). Парк «просочений» атмосферою відомої книги Туве Янссон. Гості  зможуть знайти  табір Снусмумрика, майстерню Снорк, печеру Хатіфнаттов і блакитний будиночок Мумі-тролів. Крім того, тут є прекрасний піщаний пляж, тому варто захопити із собою купальні приналежності. У місцевій закусочній можна спробувати страви, приготовані за рецептами Мумі-мами: тефтелі в томатному соусі, овочевий рулет і стейк з курячого філе.
  «Піноккіо» (Коллоді, Італія). Парк швидше нагадує музей, де експонатами «під відкритим небом» вважаються декорації і архітектурні об'єкти, що служать наочними сценами з життя знаменитих героїв казки Карло Коллоді. На території парку проводяться виставки художників, натхнених книгою про Піноккіо. На маленьких відвідувачів чекають майстер-класи з виготовлення ляльок, вистави в ляльковому театрі і катання на каруселях.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий