суббота, мая 28, 2016

«Квіткові» книги

Весна - час, коли розквітають квіти, розфарбовуючи землю в усі кольори райдуги. А чи відомо вам, що книги, як і квіти, теж можуть розквітати? Розквітають вони тоді, коли їх читають. І кожна книга, як і будь-яка квітка, має свій  неповторний аромат.
З найдавніших часів квіти займають особливе місце в творчості поетів і письменників всього світу, їм вони присвячують свої прекрасні твори і навіть називають їх своїми улюбленими квітами. Пропонуємо згадати найвідоміші книги з «квітковими» назвами.


А. Моруа «Фіалки щосереди». Це збірка новел, завдяки якої письменник став живою легендою французької літератури. Серед цих коротких оповідань  є й невеликий роман в листах, і психологічні новели, і сценічні замальовки, і розповідь-фейлетон. Як сказав хтось із критиків, ці новели  можна назвати іронією з нотками сентиментальності і романтичності, де письменник дуже тонко і красиво розкриває людську сутність і характер, сімейні, любовні та дружні відносини, піднімає моральні, соціальні і естетичні проблеми.

Р. Бредбері «Вино з кульбаб». Цю автобіографічну книгу можна назвати гімном дитинства, де відомий американський письменник-фантаст  ділиться з читачем найдорожчим - спогадами про своє дорослішання. У книзі описані події літа, прожитого одним хлопчиком, у формі невеликих оповідань і замальовок. Любов до людей відчувається  в кожному рядку, в кожному слові. Всюди - світло, сонце, сміх і бризки ранкової роси:  на зеленій траві,  білих тенісних туфлях, золотистому боці пляшки з кульбабовим вином ...

А. Мердок «Дика троянда». У романі відомої англійської письменниці надано найтонший психологічний аналіз людських відносин, складних і заплутаних, як найчастіше і буває в житті. Це історія дев'яти осіб, кожна з яких шукає любов, їхніх душевних метань, пристрастей, сумнівів, ілюзій і розчарувань.

О. Дюма «Чорний тюльпан».  Роман переносить читачів до Голландії, до епохи легендарної «тюльпанової лихоманки» XVII ст., де навколо прекрасної квітки розпалюються неабиякі пристрасті  та інтриги. На тюльпанах наживаються величезні багатства, і ті ж тюльпани розоряють найбагатших людей країни. Тюльпанами торгують все: аристократи і прості люди, купці і політики. За тюльпани продають честь, совість і навіть жіноча любов. Але одного разу квітникарю Корнеліусу ван Берле вдається знайти спосіб вирощування квітки рідкісного забарвлення і неймовірної краси. Цей скарб може навіки збагатити його  або коштувати йому життя ...

Ж. Бенцоні  «Французька лілія. Роман про замки». Найдивовижніші і яскраві події історії Франції відбувалися  у замках і фортецях. За надійними стінами фортець палали любовні пристрасті і розігрувалися справжні людські драми. Книга відомої французької письменниці - це справжня подорож крізь століття, що призведе читача до Єлисейських і Люксембурзьких палаців, замку Луари і багатьох інших пам'ятних місць Франції, де оживають легенди.


  У. Еко «Ім'я троянди». Дія роману відомого  італійського письменника розгортається в середньовічному монастирі, де героям належить вирішити безліч філософських питань і шляхом логічних умовиводів розкрити вбивство.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий