понедельник, мая 02, 2016

«Сонячні» книги

   3 травня в усьому світі відзначають справді весняне свято – Всесвітній день Сонця. Ця дата була заснована європейським відділенням Міжнародного товариства сонячної енергії у 1994 р. для нагадування всім нам про важливість головної зірки нашої планетної системи.
   Зі словом «сонце» тісно пов’язані слова «світло» і «тепло». Може, тому багато письменників часто використовують його в назвах своїх творів. Пропонуємо згадати деякі з цих книг.


  П. Тичина «Сонячні кларнети».   Перша збірка віршів видатного українського поета, де він співає гімн живій природі, славить сили матеріального сонячного світу. Образ Сонячних Кларнетів  — це образ всесвітньої гармонії. Поет оптимістично сприймає природу, тонко відчуває її барви і звуки, показує її вічно невгамовне життя.

  І.О. Бунін  «Сонячний удар». Це зворушлива історія раптової любові від визнаного класика російської літератури. Всього одна ніч з незнайомкою стає для головного героя справжньою маною - і цей «сонячний удар» не відпускає його навіть в  «окаянні дні»...

  К. Колтер «Промінь сонця на кольоровому склі». Одружившись, Кейд і Джессіка були впевнені, що зроблять один одного щасливими. Спочатку так все і було. Але незабаром з'явилися перші проблеми: Кейда стали обтяжувати правила бездоганної сім'ї, що нав'язувала дружина. А Джессіка після двох викиднів ніяк не може завагітніти. Розлучившись, через рік вона вирішує взяти прийомну дитину і зустрічається з чоловіком, щоб оформити розлучення. Несподівано всі проблеми вирішуються самі собою ...

  В. Винниченко  «Сонячна машина». Це перший український соціально-утопічний і фантастичний роман з елементами пригодницького і детективного жанру, що став новим явищем як в українській, так й світовій літературі. Головною ідеєю твору є спроба звільнити людину з фінансового рабства, дати їй можливість розвиватися як особистості, не переживаючи за «хліб насущний».

  М.М. Пришвін «Комора сонця». У цьому збірнику оповідань захоплююче і яскраво описується краса природи, повадки і поведінка тварин, дружба людини і звіра. Це чудовий світ, де все живе взаємопов'язане, і  природа бере безпосередню участь у долі героїв.

  Т. Янссон «Місто сонця». У романі відомої фінської письменниці розповідається про тих, хто в кінці шляху знайшов собі притулок у тихому і спокійному місці, де завжди тепло. Там, у місті пенсіонерів, де на перший погляд час ніби зупинився, життя виявляється повним подій, суперечок і пригод.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий