вторник, мая 31, 2016

«Молочні» книги

   «Пийте, діти, молоко, будете здорові!» - ця фраза повною мірою відноситься до 1 червня - дати, коли весь світ відзначає не тільки Міжнародний день захисту дітей, а й Всесвітній день молока. Можливо, що ви будете дуже здивовані, дізнавшись про існування такого свята. Його проголосила Продовольча і сільськогосподарська Організація Об'єднаних Націй ще у 2001 р., щоб підтримати глибокі традиції споживання молока і сприяти популяризації здорового способу життя. За п'ятнадцять наступних років до святкування Дня молока приєдналися 40 країн з різних регіонів світу, у тому числі  й Україна (з 2013 р.).
   Пропонуємо вам книги, назви яких дуже сподобаються всім любителям цього смачного і корисного продукту.


  В. Шевчук «Срібне молоко». Роман відомого українського письменника, дія якого відбувається в кінці XVII ст., вибудуваний нетрадиційно - у формі барокової трагікомедії. Смішне й сумне, високе й низьке, розумове й розважальне, реальне і фантастичне сплелися в цьому лексично багатому, сюжетно динамічному творі, головним героєм якого є мандрівний дяк-учитель, своєрідний анти-Дон-Жуан.

  Ю. Поляков «Козеня в молоці». Це дотепний сатиричний роман про те, як напівграмотного  мужика можна легко перетворити на геніального богемного письменника-авангардиста. Історія, що наповнена гумором, показує звичаї радянської епохи, рушійні важелі і механізми того часу. На читача чекає захоплюючий сюжет, соціальна гострота і психологічна достовірність.

  А. Д'Авенія «Біла, як молоко, червона, як кров». Цей роман - тонка, повна гіркоти, надії та світла  романтична історія про перше кохання. Підлітки бачать світ крізь призму двох кольорів. Для 16-річного Лео ці кольори - білий і червоний. Білий - тиша, пустота і біль. Червоний - щастя, любов і... Беатріче. Він мріє про те, що вони завжди будуть разом, не знаючи, що дівчину ось-ось поглине білий колір: вона смертельно хвора на лейкемію. І тоді йому доведеться зібрати всі свої сили, щоб не злякатися і не втекти, щоб знайти свого ангела-охоронця і допомогти тій, хто стоїть на порозі смерті.

  Люко Дашвар «Молоко з кров'ю». Роман найпопулярнішої української письменниці, справжнє ім'я якої - Ірина Чернова, розповідає про фатальне кохання, фатальну жінку, прокляття, ману, таємницю, загублене життя, зраду і душевний біль. І все це в реаліях післявоєнних років у звичайному українському селі.
  За версією Бі-Бі-Сі, книга визнана найкращою в Україні у 2008 р.

  Н. Гейман «Але молоко, на щастя...». Ця дивна історія трапилася при абсолютно непримітних обставинах. У будинку закінчилося молоко. Мама - у відрядженні, а тато відправляється за ним до магазину. Але по дорозі його викрадають справжнісінькі інопланетяни ...

  Н. Сняданко «Чебрець в молоці». У книзі розповідаються історії з життя різних людей, чиї долі химерно переплелися між собою. Двох подруг, Софію і Лілю, можна назвати головними героїнями лише умовно - занадто хаотично розповідь про події їхнього життя перетинається описом доль їхніх друзів і родичів. А ще цей твір  просякнутий спогадами про радянські реалії, чи то отримання речей «по блату», чи гра в лото або сімейні перегляди телевізора недільними вечорами.


  
   А. Губін «Молоко вовчиці». У центрі роману -  історія трьох братів Есаулових, складна доля яких уособлює долю козачої станиці на Північному Кавказі.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий