вторник, мая 17, 2016

«Музейні» книги

   Музей - це храм, де дбайливо збираються і зберігаються пам'ятки матеріальної й духовної культури, що створені на різних історичних етапах розвитку суспільства. Безцінні колекції живопису, предметів інтер'єру та побуту, скульптури, зібрання монет, книг, пам'ятників історії - це багатовікова культурна спадщина і багатство людства. Тож не випадково існує спеціальне свято - Міжнародний день музеїв, що щорічно, починаючи з  1977 р., відзначають 18 травня.
   Пропонуємо книги, в назвах яких слово «музей» набуває іноді зовсім іншого значення. Сподіваємося, що ці книги надихнуть вас відвідати хоча б один з музеїв – наприклад, літературний.


  К. Аткінсон «Музей моїх таємниць». Це  хроніка життя чотирьох поколінь однієї родини. Розповідь про основні події свого життя ведеться від імені наймолодшої з них. Її спогади чергуються з оповіданнями про долю членів сім'ї від прабабусі  до матері і сестер. Автор вміло показує, як впливає нестача батьківської любові, турботи і поваги в сім'ї на формування тендітної особистості дитини.

  О. Памук  «Музей невинності». Ця історія любові, як світ - глибока, як біль - невтішна, як щастя - безмежна. Автор запрошує читачів до дивовижного музею, що зберігає багату колекцію найрізноманітніших предметів, серед яких - маленька сережка, старі квитки в кіно, потемнілі фотографії, флакон духів, фарфорові  собачки, жіночі хустки, малюнки, чашки, особлива карта Стамбула ... Усі ці речі - пам'ять про щастя головних героїв, слабкі сліди на піску часу, за якими можливо повернутися назад і знову пережити хвилюючу історію кохання.

  О. Забужко «Музей покинутих секретів». Роман популярної української письменниці можна назвати українським епосом, що охоплює ціле століття. Країна пережила голодомор, сталінські репресії, війну і знайшла, нарешті, незалежність. Але чи стала вона справді вільною? Це інший погляд на спільну історію, що здатний шокувати, це велика література і жорстка правда - про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.

  Д. Калініна  «Музей ідеальних фігур». Збулася мрія Ігоря і Інги: вони, нарешті, купили невелику ділянку з будиночком. Отримуючи задоволення від роботи на ньому, щасливі володарі «фазенди» навіть припустити не могли, що сидять практично на пороховій бочці: під будинком виявився склад боєприпасів часів війни 1941-1945 рр. ...

  Л. Голдмен «Ніч в музеї». Чи міг припустити Леррі, який влаштувався нічним сторожем в нью-йоркський Музей природної історії, якою неймовірною і дивною пригодою обернеться його перше чергування! Адже йому довелося ловити відчайдушних грабіжників за допомогою ... ожилих експонатів знаменитого музею.

  Г. Шульпяков «Музей імені Данте». Головний герой книги заробляє собі на життя продажем  старих книг та журналістських статей. Одного разу, знайшовши щоденник безвісного перекладача Данте, герой відкриває для себе світ іншої людини і знаходить вражаючі і чарівні паралелі між долями - її і своєї власної. І раптом розуміє просту істину: без любові до жінки  існування не має ніякого сенсу.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий