среда, мая 18, 2016

Хворостяна бібліотека

  
      У районі села Хуайжоу (Китай) - чарівна незаймана природа: гори, ліс, річки і тиша. Чого тут не вистачало, так це тільки бібліотеки - для сільських жителів і для жителів мегаполісу, які шукають усамітнення та споглядальної атмосфери.

  Будівля бібліотеки, що схожа на старовинну дерев'яну фортецю,  стала частиною сільського пейзажу. ЇЇ  розробило бюро китайського архітектора Лі Сяопіна. За його задумом, будівля  має уособлювати філософію єднання людини з природою. Тому єдиними матеріалами при будівництві бібліотеки стали скло і дерев'яні прутики - лозини. Лі Сяопін довго думав, який будівельний матеріал застосувати, щоб бібліотека органічно вписувалася до унікального природного ландшафту. А потім побачив, як місцеві жителі збирають хмиз для розпалювання печей. Так було вирішено використовувати доступний і безкоштовний матеріал для облицювання стін.
   Людину, яка знаходиться всередині читальні, відокремлюють від природи  скло і гілки дерев. Розсіяне світло проникає через численні щілини в стінах і стелі. Усередині бібліотеки - теж все з дерева і виглядає аскетично, при цьому мобільно: стелажі і полиці вбудовані в багаторівневу підлогу, сидіти потрібно прямо на них. Читач може, не встаючи, діставати книги, читати, дивитися у вікно і міркувати - дуже по-китайськи. Примітно, що в будівлі не передбачене  штучне освітлення, тому бібліотека працює до 16.30, поки ще світло.
Як вам таке бібліотечне усамітнення з книгою і природою?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий