вторник, июня 14, 2016

«Вітряні» книги

«Ветер, ветер! Ты могуч,
Ты гоняешь стаи туч,
Ты волнуешь сине море,
Всюду веешь на просторе.
Не боишься никого,
Кроме Бога одного».
Всі пам'ятають ці слова з відомої казки О.С. Пушкіна. А чи знаєте ви, що на честь цього природного явища створено спеціальне свято - Всесвітній день вітру, що за ініціативою представників Європейської асоціації вітроенергетики і Всесвітньої ради з енергії вітру з 2007 р. відзначають 15 червня? «Global Wind Day» - так звучить назва свята англійською - є громадською акцією, в основі якої лежить вдячність людства цьому невичерпному ресурсу енергії.
Пропонуємо вам книги, в назвах яких використовується слово «вітер».


   
      М. Мітчелл «Віднесені вітром». Найпопулярніша книга відомої американської письменниці, за яку вона отримала престижну Пулітцерівську премію. На тлі подій громадянської війни між північними і південними штатами Америки розгортається романтична і трагічна історія кохання головних героїв - норовливої ​​і чарівної Скарлетт О'Хара і сильного і мужнього Ретта Батлера.
Х. Хоссейні «Той, хто біжить за вітром». Це прониклива історія про дружбу і вірність, про зраду і спокуту. Кабул, 1970-ті роки. У цьому східному місті, що переливається всіма відтінками золота і блакиті, живуть два хлопчика - Амір і Хасан. Один належить до місцевої аристократії, інший - до до нижчих верств населення. У одного - батько багатий і красивий, в іншого - бідний і кульгавий. Але немає людей ближче, ніж ці два хлопчика. Незабаром кабульська ідилія зміниться грізними бурями. І хлопчиків, немов двох паперових зміїв, підхопить ця буря і розмете у різні боки. У кожного - своя доля, своя трагедія, але вони, як і в дитинстві, пов'язані міцними узами.

С. Джио «Солоний вітер». Анна вирішує втекти від надокучливого життя і відправляється з подругою на острови Французької Полінезії  як військова медсестра. Але незабаром подруги починають віддалятися одна від одної. Анна знайомиться з  солдатом, якому вдається розвіяти її тугу про будинок і про втрачену дружбу. Одного разу вони знаходять стару занедбану хатину, де колись жив відомий художник. Намагаючись зберегти  свої  почуття у таємниці, вони зустрічаються у цьому будиночку, поки не стають свідками жахливої події ...


  М.-Б. Дюпюї «Сирітка. Дихання вітру». Грудень 1939 р. Спокійне сімейне життя зруйнувалося, коли чоловік прийняв рішення йти в армію добровольцем. Дружина з дітьми переїжджає до батьків. Вона не підозрює, що тихе містечко таїть смертельну небезпеку - хтось хоче знищити її і рідних. Виявляється, в минулому чоловік приховував жахливу таємницю. І тепер він, ризикуючи життям, повинен дезертирувати з армії, щоб врятувати сім'ю ...

Г. Щербакова «Слабких несе вітер». Щасливо складається пізня любов Марії Петрівни, але доля готує крутий віраж. З минулого повстає трагічна тінь її сестри - чорної чаклунки, яка задумала щось недобре ...

А. Плейель «Вітер, що спостерігає, або Життя художника Абеля». «Хто вважає на вітер, не буде той сіяти; і хто дивиться на хмари, не буде жати» - ці слова із Старого Завіту є ключем до розуміння цієї дивовижної книги. Художник Абель, як і кожен митець, намагається зупинити час, зафіксувати мить, коли народжується задум, і тиша заповнюється звуком, а на порожньому полотні з'являється зображення. І, як кожен митець, він все життя шукає любов, тому що вона і є головною загадкою життя.

Ю. Покальчук «Озерний вітер». Повість заводить читача у химерний світ дохристиянської міфології України. Озерний княжич Волин, який живе у світі русалок, перелесників, вовкулаків та інших лісових демонів, торкнувшись людського кохання, проходить складний шлях утверджень і втрат.

К. Грем «Вітер у вербах». Ця відома казка, що написана понад 100 років тому, складається з веселих і захопливих історій про чотирьох друзів: Крота, Водяного Пацюка, Жабу і Борсука. Ці звірятка, наділені зворушливими і, часом, смішними людськими якостями, давно полюбилися як маленьким, так й дорослим читачам.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий