среда, июня 15, 2016

Свято ірландських книголюбів


   Щорічно 16 червня в Ірландії відзначають Блумсдей або День Блума - свято, присвячене всесвітньо відомому ірландському письменнику і поету Джеймсу Джойсу. Цей день отримав свою назву на честь Леопольда Блума - головного героя роману «Улісс». Дата святкування була вибрана не випадково – у книзі дія відбувається саме 16 червня. Письменник же вибрав цю дату, тому що в цей день 1904 р.  він познайомився з Норою Барнакл, яка стала його музою, а 17 років потому - законною дружиною.

   У 1982 р. - у рік 100-річчя від дня народження Джеймса Джойса - в Дубліні офіційно відзначили Блумсдей, після чого масштаб святкувань став збільшуватися з кожним роком.
   У рамках свята по всьому світу проходять читання роману, а в Дубліні любителі книги проходять маршрут героїв твору - Леопольда Блума і Стівена Дедала. На вулицях міста можна знайти пам'ятники, присвячені роману, і таблички, що вказують на шлях  проходження героїв.
   Одним з цікавих моментів Блумсдею є публічні читання книги «Улісс». Ентузіасти вбираються  в костюми тієї епохи, замовляють страви, як у романі, - стаканчик бургундського вина, смажені баранячі нирки,  бутерброд з італійським сиром ...Чи не хочете відзначити свято разом з ірландськими книголюбами?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий