вторник, июня 07, 2016

«Океанські» книги

   Більше 70% поверхні нашої Землі вкрито світовим океаном, він займає майже три чверті її поверхні і є колискою життя на планеті. Не випадково у 2008 р. Генеральною Асамблеєю ООН був заснований Всесвітній день океанів, що відзначають 8 червня. Цей день - зайвий привід для того, щоб звернути увагу на проблеми, пов'язані з погіршенням екології світового водного простору.
   Пропонуємо книги, головні події в яких відбуваються на великій воді - океані.


  Ж. Верн «20000 льє під водою». Цей авантюрно-пригодницький роман насправді вважається перлиною наукової фантастики. Книга розповідає про неймовірну подорож капітана Немо, минуле якого овіяне таємницею, на дивовижному електричному підводному човні «Наутілус». Професор Ароннакс,  його слуга Консель і гарпунер Нед Ленд, які відправилися на полювання за «невідомою твариною», потрапляють на борт «Наутілуса» і переживають протягом семи місяців дивовижні пригоди в усіх океанах земної кулі.

  Ф. Марріет «Корабель-привид». Це захоплююча історія про легендарний «Летючий Голландець» - містичне судно, що із століття в століття наводить жах на мореплавців. Головний герой повинен зняти прокляття з батька, який в шторм на кораблі вимовив страшну клятву ... Загадкові морські подорожі, шум океану і звичаї суднової команди складають фабулу книги, написану у кращих традиціях пригодницької літератури.

  Й. Рен «Самі в океані». Друга світова війна. За злою іронією долі в одному човні посеред океану виявляються два офіцери ворогуючих армій: німець і американець. Надій на порятунок ніяких - стоїть повний штиль, немає весел і прісної води. Щогодини неминуче наближається  страшна і болісна смерть, і зустрічати її закляті вороги змушені разом ... Роман тримає читача в напрузі з першої до останньої сторінки, адже автор - колишній командир підводного човна - сам пережив подібну ситуацію.

  М. Крайтон «Сфера». Глибоко під водами Тихого океану американським офіційним службам вдалося виявити одну з найбільших знахідок - величезний космічний корабель, що звалився в океанську безодню 300 років тому. Яке походження цього корабля? Чи зберігся на ньому якийсь розум? Таємничий жах, з яким стикається підводна команда, проникає глибоко у підсвідомість ...

  В. Пікуль «Реквієм каравану PQ-17». До основи роману покладений один зі справжніх епізодів Другої світової війни - загибель каравану англо-американських судів, що йшли з цінним вантажем до Мурманська. Поряд із зображенням мужності радянських, англійських та американських моряків, які воювали з фашистами у Заполяр'ї, автор прагнув розкрити і політичні причини трагедії, що сталася в Атлантиці у 1942 р.

  Л. Чайлд «З глибини». На глибині 12 тис. футів в Атлантичному океані дослідники виявляють щось зовсім дивне. Найбільша археологічна знахідка в історії або щось таке, з чим ще не доводилося стикатися людству? В обстановці надтаємності вчені приступають до вивчення дивних артефактів, однак раптово усіх, хто працює на дослідницькій базі на дні океану, вражають дивні хвороби. На базу терміново викликають колишнього військового лікаря Пітера Крейна, який поступово починає розуміти, що медичні проблеми - лише мала частина величезної проблеми, що загрожує людству.

  М. Грем «Смерть в океані». Подорож на розкішному океанському лайнері «Мажестік» мала стати незабутньою і захоплюючою для всіх його пасажирів. Однак на борту судна все йде не так ... Спочатку одного з пасажирів - вченого, який недавно зробив грандіозне відкриття, знаходять жорстоко вбитим, а потім на кораблі відбувається жахлива пожежа. Відомий криміналіст Джон Діланом і адвокат Кетрін Адамі розуміють: хтось дуже впливовий і могутній стоїть за цими «подіями». І якщо вони у самий найближчий час не встановлять, в чиїх інтересах діють злочинці, то самі можуть стати їхніми черговими жертвами.

  Дж. Мойес «Корабель наречених». 1946 рік. На авіаносець Військово-морського флоту Великобританії «Вікторія» чекає дуже довгий і важкий шлях  з Австралії до Англії. На його борту моряки і льотчики, які витримали важкі випробування у роки війни. Але «Вікторію» називають кораблем наречених - адже на ньому до своїх чоловіків, з якими їх у важкі роки поєднала доля, пливуть 650 жінок. І серед них Френсіс Маккензі. Вона прагне втекти від свого минулого, але воно переслідує її за тисячі миль від будинку ...Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий