четверг, июня 09, 2016

Василь Шкляр - «батько українського бестселера»

10 червня популярний  український  письменник Василь Миколайович Шкляр  святкує свій 65-річний ювілей. Він є  одним  з найвідоміших, читаних і «містичних» сучасних письменників, якого деякі оглядачі називають  «батьком українського бестселера». Насправді  кожна нова його книга   стає  подією в літературному житті країни.
Василь Шкляр – лауреат багатьох літературних премій: «Золоте перо», «Золотий Бабай», «Коронація слова», «Спіраль століть», премії журналів «Сучасність» й «Олігарх», міжнародної премії  у номінації «За найкращу україномовну фантастику» та ін. Його твори перекладені на шведську, російську, болгарську, вірменську мови.
Пропонуємо згадати найвідоміші книги письменника.


«Ключ». Книгу можна назвати гостросюжетним романом-таємницею. Журналіст Андрій Крайній — справжній ерудит, який вільно володіє декількома мовами,  доживши до віку Христа, не має даху над головою. Заповітний ключ простягає йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що ж це було: манна небесна чи прикра помилка?  Незабаром йому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися...

«Тінь сови». Історія кохання двох молодих людей — Степана  та Катерини, життя яких сповнене світлої поезії і драматизму. Не було в Степана людини ближчої, ніж кохана. Але чи в її серці палає такий самий вогонь любові?

«Маруся». Це історія про 16-річну дівчину, яка  взяла в руки зброю і стала отаманом козацького загону.  Вона була надзвичайно вродлива і надзвичайно небезпечна,  не жаліла ворогів і рятувала своїх людей, ризикуючи власним життям. Вона вміла любити і ненавидіти. Та чи зуміє коханий Мирон врятувати її від помсти ворогів? Чи буде їхнє кохання сильнішим за смерть?

«Залишенець». Роман відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії - боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 1920-х роках. До його основи покладено історичні документи, зокрема з розсекречених архівів КДБ. Дія  відбувається в Центральній Україні, а саме у Холодному Яру.

«Кров кажана».  Написаний від імені жінки, роман показує доволі похмуру історію розслідування вбивства. Автор будує світ сильної, але психічно неврівноваженої жінки, котра ніяк не може вирішити, заради чого, крім власних емоцій, можна жити далі.


«Ностальгія».  У книзі досліджується сімейна драма молодого подружжя, на тлі якої автор порушує чимало гострих суспільних проблем, зокрема і тих, що висвітив безжальний «рентген» Чорнобиля.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий