суббота, июня 18, 2016

«Татові» книги

   Щорічно у третю неділю червня (цього року припадає на 19 число) святкується світле свято - Міжнародний день батька. Його почали відмічати у США з 1910 р. на честь батька п'ятьох дітей, який після смерті дружини став сам їх виховувати. Сьогодні  це свято, що  спрямоване на розвиток і підтримку традиційних сімейних цінностей і ролі батька у вихованні дітей, відзначають у багатьох країнах світу.
   Ми вітаємо всіх татусів  і пропонуємо книги, де зустрічається образ ідеального або  дуже хорошого батька.


  М. Вівег «Літописці батьківської любові». Це чесна і зворушлива розповідь чеського прозаїка про те, що відчувають батьки підростаючих дочок. Як вони ревниво дивляться їм услід, як їх маленька дівчинка тікає на побачення і  зустрічається з різними хлопцями. Але ж для тата їй досі п'ять років, і вона радіє зайвій порції морозива, купленій потай від суворої мам ...

  Ю. Гордер  «Таємничий пасьянс». Ханс Томас, 12-річний норвезький хлопчик, відправляється разом з батьком до Афін на пошуки мами, яка кілька років тому кинула родину і стала відомою фотомоделлю. З самого початку подорожі з ними починають відбуватися загадкові речі ...

  Н. Оллестад «Без розуму від шторму, або Як мій суворий, дикий і чудово непередбачуваний батько вчив мене життю». У лютому 1979 р. всі газети рясніли заголовками «Уроки батька допомогли мені вижити». Йшлося про страшну авіакатастрофу, що сталася в Каліфорнійських горах на висоті більше двох кілометрів. Єдиний, хто вижив - 11-річний хлопчик. На питання, як йому вдалося самотужки спуститися з найнебезпечнішого крижаного схилу і врятуватися, він відповів, що виживати його навчив татусь. Через 30 років він написав чудову книгу про той страшний день і про свого батька - «людину з сонячним світлом в очах», який навчив сина не просто жити, а брати від життя все.

  В. Панюшкін «Батьки». Журналіст і публіцист написав листа своїй дорослій доньці. Просто передав все, що відчуває кожен батько, який спостерігає, як швидко летить час. І хоча дорослішання - це начебто найприродніший процес у світі, читати книгу без сліз неможливо.

  М. Глейцман «Бовтанка». Книга австралійського письменника розповідає зворушливу історію про те, як важливо розуміти і поважати того, хто не схожий на тебе. Дівчинці Ро - 11 років, і вона вважає себе жахливою бовтанкою. Вона і справді базікає без угаву, але тільки ... про себе. З самого народження її горло влаштовано трохи по-іншому, і через це дівчинка не може розмовляти вголос. А ще у неї є незвичайний і чудовий тато, який не  схожий на інших  - він не носить строгих костюмів і любить співати ковбойські пісні...  І він так любить і розуміє свою доньку!

  Д. Стил «Дедді». Головний герой на вісімнадцятому році свого, здавалося б, щасливого сімейного життя залишається один з трьома дітьми на руках. Його дружина вирішила продовжити освіту і стати письменницею. Як вдасться Дедді - «Татусю» - утримати на плаву сімейний корабель, зберегти дітей і, врешті-решт, знайти власне щастя, можна дізнатися, прочитавши цю книгу.

  Дж. С. Фоер «Страшенно голосно і вкрай близько». У книзі, що стала бестселером, хлопчик згадує свого тата, який загинув в одній з веж-близнюків 11 вересня 2011 р. Це був дуже хороший тато, який за 9 років присутності поруч із сином встиг закласти в нього всі якості справжньої людини. Залишившись один, син розбирається із загадками, залишеними батьком.

  М. Барановський «Я виховую тата». Це кумедна історія, розказана 10-річним Мариком, який живе удвох з татом. Що таке тиша, який зв'язок між тарантулами і грошима в будинку, чого чекати від Діда Мороза, як розрахувати коефіцієнт шкідливості дитини, де знаходиться душа - це лише небагато з того, що обговорюють батько і син.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий