понедельник, июля 18, 2016

Найвідоміші книги Арчибалда Кроніна

   19 липня  виповнюється 120 років від дня народження відомого англійського письменника і лікаря Арчибалда Джозефа Кроніна. За своє життя письменник створив близько двадцяти романів, більшість яких були екранізовані. Майже всі його книги відразу ж ставали бестселерами і переводилися на безліч мов. У чому ж сила письменницького дару Кроніна? У поєднанні в оповіданні гарної розповіді, життєвості ситуацій,  тонких спостережень і яскравих образів героїв. Деякі з історій він брав зі своєї медичної практики, вміло змішуючи реалізм, романтику і соціальну критику. Твори Кроніна продовжують хвилювати читачів й сьогодні.
   Пропонуємо згадати найвідоміші книги письменника.


  «Замок Броуді». Більшість людей вважають свій будинок тим місцем, куди завжди приємно повертатися. Однак із маєтком Броуді все зовсім по-іншому - Джеймс Броуді перетворив свій будинок на справжню в'язницю для всієї своєї родини. З величезними труднощами з цієї темниці зуміла вирватися старша дочка, синові теж вдалося виїхати, а ось дружині і молодшій донці не пощастило - вони змушені залишитися і терпіти деспотичні витівки свого чоловіка і батька.

  «Цитадель». Це історія лікаря, натхненого новаторськими ідеями, який прагне до безкорисливого служіння людям. Йому доведеться боротися не тільки з протидією колег, установ, звичаїв того часу, але і з самим собою, зі своїм бажанням досягти успіху, домогтися багатої клієнтури і при цьому залишитися в злагоді зі своєю совістю.

  «Зірки дивляться вниз». Це книга про великі соціальні проблеми в Англії в перші десятиліття XX століття, про тих, хто піддався спокусам, і про тих, хто встояв проти них, про тяжке життя шахтарів,  боротьбу за справедливість, жадібність і жорстокість, що породжують смерть і горе. У центрі роману - образ людини з народу, шахтаря, який намагається вирватися із зачарованого кола бідності.

   «Пам'ятник хрестоносцю». У цьому романі автор звертається до конфлікту між творчою особистістю і відсталим середовищем, нездатним оцінити її новаторських дерзань. Головний герой - художник, який прагне по-новому відобразити дійсність, наполегливо шукає нові шляхи в мистецтві, бореться проти банальності та застиглих форм в мистецтві.

  «Викреслений з життя». Книга написана у формі детективного оповідання і розповідає про боротьбу головного героя, батько якого несправедливо відсидів у в'язниці п'ятнадцять років, з охоронцями закону.

  «Древо Іуди». Напівголодне дитинство і юність Девіда Морі не можна назвати щасливими. Зате в зрілі роки він може насолоджуватися розкішним життям в Швейцарії, відвідувати престижні прийоми у вищому світі у Франції або оперні прем'єри в Італії. Він навіть може дозволити собі колекціонувати роботи імпресіоністів. Але все це – розплата  за зраду. Чи здатний герой на розкаяння  і спокутування своїх гріхів?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий