четверг, июля 28, 2016

Бібліотека-лабіринт

   Сучасні бібліотеки відрізняються не тільки новими технологіями, але й вельми нестандартними рішеннями у галузі архітектури і дизайну. Так, наприклад, будівля нової бібліотеки Університету мистецтв Мусасіно -  одного з найвідоміших гуманітарних вузів Японії - є лабіринтом із книжкових полиць, укладених в крихку оболонку з повністю скляних стін. Зовнішній периметр цієї незвичайної споруди зібраний із стелажів висотою 8,5 метрів. Виконані зі світлого дерева, вони складені попарно таким чином, щоб один ряд книжкових полиць був звернений до вулиці, а другий виходив безпосередньо у бібліотеку.

   При цьому стелажі заповнені книгами лише частково. За задумом архітектора, рано чи пізно вони будуть заповнені повністю, а сьогодні їхня виразна пустка свідчить лише про величезний потенціал для розвитку фондів, яким володіє нова бібліотека. В цілому місткість її залів у 2 рази перевищують можливості старої бібліотеки університету.
   Фонд рідкісних видань відокремлений від решти частини бібліотеки за допомогою конференц-залу, виставкових стендів і низки невеликих затишних приміщень, призначених для зосередженої  індивідуальної роботи.
   Громадські зони, куди може прийти будь-який читач, оформлені дуже демократично. Наприклад, місцем для читання і неформального спілкування тут служать не тільки традиційні читальні зали, а й центральні сходи, що також складені з книжкових полиць. На їхніх широких щаблях можна сидіти і навіть лежати, а книги і журнали після прочитання можна просто поставити назад «у сходинку».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий