пятница, июля 22, 2016

«Дельфінові» книги

   23 липня наша планета відзначає Всесвітній день китів і дельфінів. Ця дата була заснована ще у 1986 р., коли Міжнародна китобійна комісія здійснила введення заборони на китовий промисел.
   Сьогодні ми вирішили згадати дельфінів, які насправді вважаються одними з найрозумніших тварин, а через доброзичливий  і грайливий характер викликають до себе підвищений інтерес з боку людей. Пропонуємо вам книги, де  нашим морським братам відводиться центральна роль.


  Д. Брін «Зоряний приплив». Експериментальний земний корабель з незвичайним екіпажем - людьми, дельфінами і  мавпою - робить випадкове відкриття - знаходить гігантське кладовище космічних кораблів. Астронавти відкрито передають повідомлення про свою знахідку на Землю і несподівано опиняються у становищі дичини. Численні військові флотилії інопланетян відкривають полювання на маленьке дослідницьке судно.

  А. Кларк «Острів дельфінів». Герой повісті, підліток Джонні, зазнав аварію корабля у Тихому океані. Він змайстрував пліт і вже став сподіватися на порятунок, як раптом побачив десятки сірих трикутних плавників, що пливли прямо на нього. Джонні чекав акул, але замість них з'явилася ціла зграя дельфінів, що доставили пліт до берегів коралового острова, розташованого неподалік від Австралії, де міжнародний колектив вчених займався  вивченням дельфінів та  їхньої мови. Науковці мали намір перетворити дельфінів на  розвідників океанських глибин. Несподівано на острів обрушився тропічний ураган небаченої сили ...

  Л. Деніелс «Де граються дельфіни». Хто відмовиться від такого задоволення: жити на  океанському судні, вчитися в школі через Інтернет, але головне - разом з батьками-вченими досліджувати життя диких дельфінів? 12-річній дівчинці Джоді і її братам-близнюкам незвичайно пощастило! Адже їм вдалося дізнатися про дельфінів те, що не знає ще ніхто. Адже подорож ще тільки починається ...

  Р. Мерль «Розумна тварина». Одна із закритих лабораторій США досягає епохального успіху - піддослідний дельфін заговорив людською мовою. Коло зацікавлених в цих дослідженнях надзвичайно широке, а резонанс, викликаний цією подією, зачіпає всі країни світу.

  О. Рой  «Обіцянка ніжності». Володіючи цікавими і незрозумілими для звичайної людини здібностями, Андрій Сорокін стає об'єктом засекречених розробок одного чиновника, який проводить досліди на людях і дельфінах. Розвиток  незвичайних здібностей приносить горе не тільки герою, але і його близьким. Зламані долі, зрада, смерть кращих друзів, втрачене ім'я - наслідок його дару. Чи вистачить в Андрія сил довіряти людям так само, як довіряли йому дельфіни в науковій лабораторії?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий